Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2020, 11:13

autor: Aquma

Rockstar Games szykuje grę VR z otwartym światem

Powiązane z firmą Rockstar Games studio Video Games Deluxe – założone przez współtwórców L.A. Noire i L.A. Noire: The VR Case Files – pracuje nad tytułem AAA z otwartym światem, który ma być dedykowany goglom wirtualnej rzeczywistości.

Rockstar Games szykuje grę VR z otwartym światem - ilustracja #1
Czy kolejny projekt studia Video Games Deluxe będzie miał jakiś związek z L.A. Noire?

W SKRÓCIE:

  1. studio Video Games Deluxe – założone przez współtwórców L.A. Noire i L.A. Noire: The VR Case Files – pracuje nad kolejnym projektem;
  2. będzie to produkcja AAA z otwartym światem, która powstaje z myślą o goglach VR;
  3. produkcja jest tworzona dla firmy Rockstar Games (VDG od kilku lat współpracuje wyłącznie z twórcami cyklu GTA).

Firma Rockstar Games planuje wydanie gry AAA z otwartym światem, która będzie dedykowana goglom wirtualnej rzeczywistości. Produkcja powstaje w studiu Video Games Deluxe założonym przez Brendana McNamarę i byłych pracowników Team Bondi (twórców L.A. Noire, którzy mają na swoim koncie także L.A. Noirce: The VR Case Files). Informacja na ten temat pojawiła się w notce opublikowanej na portalu LinkedIn (dotyczy ona nowych ofert pracy).

Rockstar Games szykuje grę VR z otwartym światem - ilustracja #2
Video Games Deluxe szuka pracowników.

Po zakończeniu dobrze przyjętego przez krytyków L.A. Noire: The VR Case Files zabieramy się za nowy projekt, grę AAA z otwartym światem w VR dla Rockstar. W 2020 roku minie siódma rocznica naszej pracy wyłącznie dla Rockstar w Sydney i jesteśmy podekscytowani, że możemy podjąć się tego przełomowego projektu.

Mamy wiele ofert pracy w naszym studiu w Sydney, w tym dla Starszych Programistów, Programisty Silnika, Projektanta i Animatora. Jeśli jesteś zainteresowany jednym z tych stanowisk lub chciałbyś porozmawiać z kimś, kto pracuje tutaj w VGD, skontaktuj się z nami – czytamy.

Niestety nie podano żadnych dodatkowych detali na temat tego projektu, jednak już sam pomysł stworzenia sandboksowego tytułu AAA z myślą o wirtualnej rzeczywistości brzmi ciekawie. Użytkownicy gogli VR nie mają dostępu do zbyt wielu produkcji tego typu, szczególnie stworzonych przez uznanych deweloperów. Czy szykuje nam się kolejny hit na miarę Half-Life: Alyx? Pozostaje tylko czekać na kolejne informacje.

  1. Rockstar Games – strona oficjalna