Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2020, 11:53

Rise of the Triad Remastered ujawnione, premiera w przyszłym roku

Wydawca 3D Realms oraz deweloperzy Destructive Creations i Apogee Software zapowiedzieli wydanie Rise of the Triad Remastered. Odświeżona klasyka trafi na PC, Nintendo Switch i niesprecyzowane konsole PlayStation oraz Xbox.

Rise of the Triad Remastered ujawnione, premiera w przyszłym roku - ilustracja #1
Kultowy FPS lat 90. powróci w nowym wydaniu.

Polskie studio Destructive Creations i zespół Apogee Software pracują nad Rise of the Triad Remastered. Twórcy chcą odświeżyć kultowego FPS-a, wprowadzając do gry kilka udogodnień.

Zapowiedź remastera Rise of the Triad: Dark War pojawiła się w nieco nietypowej, humorystycznej formie. Deweloperzy pracujący nad odświeżeniem gry przygotują wsparcie dla współczesnych rozdzielczości i proporcji obrazu (w zapowiedzi mowa o 16:9), dopracowaną opcję sterowania myszką oraz przebudowany od podstaw tryb dla wielu graczy.

Niestety nie pokuszono się o dogłębniejsze informacje na temat portu gry wydanej na przełomie roku 1994/1995. Nie wiemy także, jak remaster wypadnie w porównaniu do odświeżonej wersji z 2013 roku. Poskąpiono nam również bezpośredniego nagrania przedstawiającego rozgrywkę, więc musimy zadowolić się tym, co widać na obecnej w krótkim wideo konsoli Nintendo Switch.

Rise of the Triad Remastered zadebiutuje w 2021 roku na PC, Nintendo Switch oraz nieokreślonych jeszcze konsolach PlayStation i Xbox.

  1. Oficjalna strona 3D Realms
  2. Oficjalna strona Destructive Creations