Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2015, 19:00

autor: Medium

Rise of the Tomb Raider - nowe nagranie z targów gamescom

Do Internetu trafiło kolejne nagranie z targów gamescom prezentujące Rise of the Tomb Raider w ruchu. Tym razem odwiedzimy gorące, suche, górskie tereny. Nie zabraknie również mrocznych jaskiń kryjących wiele tajemnic.

13 minut z nadchodzącą odsłona Tomb Raider - 13 minut w świecie Tomb Raider - wiadomość - 2015-08-10
13 minut z nadchodzącą odsłona Tomb Raider

Niedawno prezentowaliśmy Wam 7-minutowe nagranie z gry Rise of the Tomb Raider, za którą odpowiada firma Square Enix. Jednak na tym seanse z Larą się nie kończą, ponieważ twórcy w ramach tegorocznych targów gamescom ukazali kolejny materiał wideo. Co ciekawe, tym razem nie trafimy na ośnieżone tereny, które były często wykorzystywane w poprzednich nagraniach. Co prawda Lara wciąż będzie poruszać się po niebezpiecznych, górskich ścieżkach, ale w zupełnie innych warunkach środowiskowych. Tym razem lokacje charakteryzują się skalistymi terenami wystawionymi na żar promieni słonecznych. Niewątpliwie materiał wideo jest świetnym pokazem efektów świetlnych. Bohaterka w trakcie 13-minutowej przygody trafi także do mrocznych jaskiń, które kryją przed podróżnikami mnóstwo tajemnic. W końcówce nagrania możemy również zobaczyć efekty z wykorzystaniem wody.

Przypominamy, że Rise of the Tomb Raider zadebiutuje w Europie 13 listopada, a trzy dni wcześniej w Stanach Zjednoczonych. Jak już pewnie sami wiecie, tytuł początkowo pojawi się wyłącznie na nowej konsoli Microsoftu, czyli Xboksie One. Jest to uwarunkowane umową, którą Square Enix podpisało ze wspomnianą firmą. W późniejszym terminie produkcja trafi także na komputery osobiste i PlayStaion 4. Square Enix potwierdziło, że firma była przygotowana na falę krytyki wywołanej przez ogłoszenie czasowej ekskluzywności dla Microsoftu. W najnowszej odsłonie serii lokacje, które przyjdzie nam zwiedzać, będą trzy razy większe od tych zaprojektowanych w poprzedniej części. Podobnie będzie z grobowcami kryjącymi jeszcze więcej tajemnic.