Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2018, 16:21

autor: Ender

Riot Games pracuje nad nową grą na miarę League of Legends

Twórcy ze studia Riot Games potwierdzają, że pracują nad nową grą, ambicjami dorównującą największemu hitowi zespołu – League of Legends. Deweloeprzy wspomnieli o projekcie podczas sesji odpowiedzi na pytania fanów, która opublikowana została w serwisie YouTube.

Założone w 2006 roku amerykańskie studio Riot Games dało się poznać światu dzięki grze MOBA League of Legends, która opublikowana została w 2009 roku. Od tamtego czasu deweloper pracuje praktycznie nieprzerwanie i wyłącznie nad rozwojem tego globalnego hitu. Poza LoL-em twórcy wypuścili jedynie kilka minigier, a także klasyczną strategiczną planszówkę. Nie jest jednak dużą tajemnicą, że od lat producent przygląda się różnym potencjalnym projektom kolejnych gier. W krótkiej sesji odpowiedzi na pytania fanów, która opublikowana została na YouTubie, wiodący designer w Riot Games, Andrei "Meddler" Van Roon, stwierdził, że jego zespół definitywnie pracuje nad nowym i dużym tytułem. To zapewne pierwsze tego typu kategoryczne stwierdzenie, które padło z ust przedstawiciela dewelopera. Niestety Van Roon nie podzielił się żadnymi dodatkowymi informacjami na jego temat.

W sierpniu jeden z założycieli Riot Games, Marc Merrill, stwierdził w wywiadzie z serwisem Variety, że jego firma przygląda się możliwości produkcji nowych gier, reprezentujących różne gatunki i style zabawy. Docelowo studio chce opublikować co najmniej kilka produkcji w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Fani od dawna spekulują, że mowa tu np. o bijatyce korzystającej z bogatej galerii bohaterów LoL-a lub nawet pełnoprawnym MMO. Równie dobrze może być to jednak gra kompletnie niezwiązana z hitem Riot Games. To, że przedstawiciele producenta zaczynają coraz żywiej wypowiadać się na temat sekretnego projektu, wskazuje, iż wkrótce powinniśmy dowiedzieć się o nim czegoś więcej.

Wydane w 2009 roku League of Legends to na razie pierwsza i ostatnia duża produkcja Riot Games - Riot Games pracuje nad nową grą na miarę League of Legends - wiadomość - 2018-10-07
Wydane w 2009 roku League of Legends to na razie pierwsza i ostatnia duża produkcja Riot Games
  1. Oficjalna strona Riot Games