Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 grudnia 2019, 10:56

autor: Aquma

Riot Games: LoL jest teraz grą numer jeden w Polsce

Wiktor Cegła - jeden z przedstawicieli Riot Games - stwierdził w czasie wydarzenia Polski Weekend Gwiazd, że zgodnie z danymi firmy analitycznej Newzoo, League of Legends jest obecnie „grą numer jeden w Polsce”.

League of Legends święci triumfy w naszym kraju. - Riot Games: LoL jest teraz grą numer jeden w Polsce - wiadomość - 2019-12-23
League of Legends święci triumfy w naszym kraju.

W czasie Polskiego Weekend Gwiazd (odbył się w dniach 21-22 grudnia) Wiktor Cegła, czyli jeden z przedstawicieli firmy Riot Games stwierdził, że League of Legends to obecnie najpopularniejsza gra komputerowa na naszym rynku (za portalem Cybersport). Mają tego dowodzić dane znanej firmy analitycznej Newzoo.

Ten rok był szczególny, ponieważ League of Legends jest teraz grą numer jeden w Polsce, i to jest coś, czym wcześniej nie chwaliliśmy się, ale według danych firmy, która monitoruje rynek gier komputerowych (ta firma nazywa się Newzoo), połowa polskich graczy pecetowych gra w LoL-a i jest to wynik, którego nigdy wcześnie nie było - stwierdził Wiktor Cegła.

W świetle takiego sukcesu w Polsce nie dziwi fakt, że deweloperzy postanowili mocniej skupić się na naszym kraju.

Ten rok dla nas, jako dla ludzi, którzy mogą tworzyć, a właściwie współtworzyć, albo nie przeszkadzać polskiemu community League of Legends, był o tyle istotny, że jako Riot zaczęliśmy działać bardziej aktywnie. Mam nadzieję, że to było widać. Ten event jest kulminacją (tego roku), ale dla nas jest to dopiero początek.

Przypominamy, że League of Legends to gra typu MOBA, która zadebiutowała w 2009 roku. Produkcja jest dostępna wyłącznie na komputerach i posiada pełną polską wersję językową.

  1. League of Legends - strona oficjalna
  2. League of Legends - poradnik
  3. Potyczki Taktyczne - poradnik
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.