Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2020, 10:44

autor: Aquma

Riot Games chciało wymusić na graczu LoL-a zmianę nicka

Firma Riot Games chciała, by gracz League of Legends używający ksywy „Corona” zmienił ją. Nick został uznany za nieodpowiedni, mimo że pochodził od nazwiska użytkownika.

Riot Games chciało wymusić na graczu LoLa zmianę nicka - ilustracja #1
Riot Games posunęło się za daleko, walcząc z toksycznością w swojej grze.

W SKRÓCIE:

  1. studio Riot Games zażądało od gracza zmiany ksywy „Corona” w związku z pandemią koronawirusa;
  2. nick pochodził od nazwiska użytkownika – Joao Corony;
  3. deweloperzy cofnęli decyzję w wyniku lawiny negatywnych komentarzy.

Studio Riot Games zażądało od gracza zmiany nicka „Corona” w League of Legends na inny, ponieważ w obecnej sytuacji został on uznany za nieodpowiedni. Warto odnotować, że ksywka była używana od dłuższego czasu i tak naprawdę jest nazwiskiem użytkownika, o którym mowa – 24-letniego Joao Corony. Informacja pojawiła się na forum Reddit.

Co ciekawe, gracz sam zwrócił się do Riot Games z zapytaniem o to, czy może używać dotychczasowego nicka. Joao miał nadzieję, że biorąc pod uwagę okoliczności związane z pochodzeniem ksywy, zostanie ona uznana za akceptowalną. Niestety stało się inaczej, o czym został poinformowany w stosownym mailu.

Na początku myślałem, że to zabawne, bo prawie w każdym meczu ktoś mówił mi na czacie „ładna ksywa”. Ale dla spokoju wysłałem maila do Riot w nadziei, że zgodzą się, że to zabawna sytuacja i moje nazwisko trafi na białą listę – napisał Joao Corona.

Riot Games chciało wymusić na graczu LoLa zmianę nicka - ilustracja #2
Mail od Riot Games.

W wyniku presji związanej z popularnością wspomnianego wpisu na Reddicie i lawiną negatywnych komentarzy, deweloperzy zdecydowali się zmienić swoją decyzję. W obronie Riot Games warto wspomnieć o tym, że w LoL faktycznie nie brakuje toksycznych graczy, a w ostatnim czasie popularnością cieszą się ksywyki takie, jak „CoronaComin4U” czy „ChinaVrs”.

  1. League of Legends – strona oficjalna
  2. League of Legends – poradnik
  3. Zmiany w League of Legends – sprawdzamy, dokąd zmierza popularna MOBA
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

League of Legends

League of Legends