Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2021, 12:42

Premiera Resident Evil Village. Zobacz porównania graficzne

Na rynku zadebiutowała gra Resident Evil Village. Z tej okazji wypuszczono nowy zwiastun, a w sieci pojawiło się kilka ciekawych porównań graficznych.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Resident Evil Village, czyli najnowszej odsłony cyklu survival-horrorów firmy Capcom. Gra dostępna jest już na wszystkich platformach sprzętowych, czyli na PC, konsolach PlayStation 4, Xbox One, PS5 i Xbox Series X/S oraz w usłudze Stadia. Na żadnej z nich nie oferuje polskiej wersji językowej.

Standardową edycję gry na PC można kupić za 249 złotych na Steamie. W PlayStation Store zapłacicie 289 zł, a wydanie na Xboksy w Microsoft Store wyceniono na 289,99 zł. Na wszystkich platformach wydania pudełkowe są trochę tańsze.

Z okazji premiery firma Capcom wypuściła nowy zwiastun, który możecie obejrzeć powyżej. Warto dodać, że do gry dołączany jest moduł sieciowy zatytułowany Resident Evil Re:Verse, pozwalający na zabawę w sześcioosobowych potyczkach deathmatch, gdzie możemy pokierować najsłynniejszymi postaciami z tej marki.

Osoby rozważające zakup gry zainteresować powinien materiał wideo opublikowany przez Digital Foundry, który dogłębnie analizuje grafikę Resident Evil Village next-genowych konsolach. PS5 i Xbox Series X oferują bardzo podobną jakość grafiki. Na Xboksie Series S uzyskamy trochę mniej ostry obraz, ale na wszystkich trzech paltformach możemy cieszyć się 60 fps-ami i tylko na XSS okazjonalnie płynność spada o kilka klatek.

Co ciekawe, Xbox Series X i PlayStation 5 przez większość czasu trzymają 60 fps-ów nawet z włączonym ray-tracingiem. W kampanii jest tylko kilka lokacji, gdzie można zauważyć spowolnienia. Znacznie gorzej radzi sobie Xbox Series S, który z tą opcją standardowo wyświetla 30 klatek na sekundę i często spada poniżej tej wartości.

Warto także obejrzeć filmik przygotowany przez kanał Resero, który oferuje porównanie graficzne między wydaniami gry na Xboksa One, Xboksa Series X i S, PS4, PS4 Pro oraz PlayStation 5. Wersje na next-geny prezentują się oczywiście lepiej, ale gra nawet na starych konsolach wygląda imponująco.

Resident Evil: Village zbiera wyśmienite oceny. Z recenzji wynika, że Capcom w większości spełnił oczekiwania graczy. Gra zachwyciła również naszego redaktora, który wystawił jej notę 9.0/10.

  1. Recenzja Resident Evil Village - nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  2. Resident Evil Village - poradnik do gry
  3. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  4. Strona internetowa firmy Capcom
E3 2021