Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 lutego 2020, 09:45

autor: AlexB

Resident Evil (Netflix) - wyciek opisu fabuły serialu

Najprawdopodobniej wyciekł opis fabuły serialowej adaptacji cyklu Resident Evil od platformy Netflix. Ma ona rozgrywać się w mieście Clearfield w stanie Maryland i rzecz jasna obracać się wokół tematu korporacji Umbrella i T-Virusa zamieniającego ludzi w zombie.

W SKRÓCIE
  1. Wyciekł opis fabuły serialu Resident Evil od platformy Netflix.
  2. Akcja tytułu ma toczyć się w mieście Clearfield w stanie Maryland i skupiać między innymi wokół korporacji Umbrella i T-Virusa.
  3. To kolejne doniesienia na temat produkcji w ostatnich tygodniach.

O planach platformy Netflix na zrealizowanie aktorskiego serialu na podstawie kultowej serii survival horrorów Resident Evil od firmy Capcom po raz pierwszy usłyszeliśmy w styczniu ubiegłego roku. Na długi czas temat jednak ucichł - ponownie pojawił się dopiero kilka tygodni temu. Najpierw otrzymaliśmy plotki, według których produkcja będzie składała się z ośmiu odcinków, do których zdjęcia rozpoczną się latem tego roku, między innymi w RPA. Natomiast później w sieci omyłkowo pojawił się opis fabuły produkcji. Wyłowiła go fanowska strona Resident Evil Wiki i umieściła na Twitterze.

Źródłem przecieku jest strona prasowa platformy Netflix. Wpis został z niej szybko usunięty, lecz wciąż można go przeczytać dzięki stronie WaybackMachine. Oto, jak on brzmi:

Miasto Clearfield w stanie Maryland od dawna stoi w cieniu trzech pozornie niepowiązanych ze sobą behemotów – korporacji Umbrella, zlikwidowanego Greenwood Asylum oraz rządu USA. Dziś, 26 lat po odkryciu T-Virusa, sekrety całej trójki wyjdą na jaw, gdy sprawy zaczną wymykać się spod kontroli.

Wygląda zatem na to, że w netflixowym Resident Evil nie zabraknie elementów charakterystycznych dla cyklu gier – złowrogich firm, eksperymentów biologicznych oraz rzecz jasna zombie. Tym, co może jednak niektórych rozczarować, jest to, że akcja produkcji nie będzie toczyła się w ikonicznym Racoon City.

Jak na razie nie wiemy, kiedy serial Resident Evil zadebiutuje na platformie Netflix. Nie znamy także nazwisk członków obsady. Na jakiekolwiek szczegóły musimy poczekać do pierwszej oficjalnej zapowiedzi.

Czy serial Resident Evil okaże się sukcesem? - Resident Evil (Netflix) - wyciek opisu fabuły serialu - wiadomość - 2020-02-10
Czy serial Resident Evil okaże się sukcesem?

Przypominamy, że cykl Resident Evil jest już dość dobrze znany fanom szeroko pojętej kinematografii. W latach 2002-2016 powstało aż sześć filmów na jego podstawie w reżyserii Paula W.S. Andersona z Millą Jovovich w roli głównej. Wyprodukowała ją niemiecka wytwórnia Constantin Film, która zgodnie z informacjami sprzed roku zajmuje się również nadchodzącym serialem dla Netflixa.

Nowe wieści na temat telewizyjnej adaptacji Resident Evil wychodzą w dość gorącym okresie dla marki. Wielkimi krokami zbliża się premiera remake'u trzeciej części. Pojawiły się także plotki na temat ósmej odsłony, w której mają się ponoć pojawić wilkołaki. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

  1. Netflix – oficjalna strona