Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2019, 10:29

Resident Evil 3 Remake - modelka Sasha Zotova twarzą Jill Valentine

Zapowiedziany niedawno remake Resident Evil 3 zaoferuje mocno zmieniony wygląd głównej bohaterki, czyli Jill Valentine. Okazuje się, że tworząc wygląd postaci, firma Capcom wzorowała się na twarzy modelki Sashy Zotovej.

Sasha Zotova. - Resident Evil 3 Remake - modelka Sasha Zotova twarzą Jill Valentine - wiadomość - 2019-12-22
Sasha Zotova.

W zeszłym tygodniu firma Capcom zapowiedziała Resident Evil 3, czyli remake klasycznego survival horroru. Teraz dowiedzieliśmy się, że twarzy Jill Valentine, czyli głównej bohaterce gry, użyczyła modelka Sasha Zotova.

Modelka pochwaliła się tym na Instagramie. Wpis jest ciekawy, gdyż Zotova informuje, że jej twarz stała się „prototypem” dla Jill Valentine. Możliwe więc, że w pełnej wersji gry wygląd postaci ulegnie zmianie. Równie dobrze może jednak chodzić o to, że skan twarzy Sashy był jedynie punktem wyjścia i potem autorzy wprowadzili różne zmiany.

Pokazany w zwiastunie wygląd Jill Valentine mocno różni się od tego z pierwowzoru z 1999 roku. - Resident Evil 3 Remake - modelka Sasha Zotova twarzą Jill Valentine - wiadomość - 2019-12-22
Pokazany w zwiastunie wygląd Jill Valentine mocno różni się od tego z pierwowzoru z 1999 roku.

Przypomnijmy, że Resident Evil 3 powstaje z myślą o PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Premiera nastąpi 3 kwietnia przyszłego roku. Na wszystkich trzech platformach gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Kilka dni temu firma Capcom udostępniła wymagania sprzętowe wydania pecetowego. Niestety, podano wyłącznie minimalną konfigurację, więc wciąż nie wiemy, jaki PC będzie potrzebny, aby wycisnąć z gry wszystko, co zaoferuje.

Warto na koniec wspomnieć, że w serwisach Steam, Microsoft Store i PlayStation Store ruszyła już przedsprzedaż produkcji. Skorzystanie z tej opcji wynagradzane jest DLC z zestawem klasycznych strojów, wzorowanych na tych z pierwowzoru z 1999 roku.

  1. Oficjalna strona gry