Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 października 2014, 21:55

autor: Jiker

Republique – uznana skradanka zadebiutowała na Androidzie

Na platformie Google Play zadebiutowała piękna i dopracowana fabularnie skradanka Republique od studia Camouflaj. Podstawową wersję gry można nabyć za 10 złotych. Jednocześnie na Androidzie i iOS został również udostępniony trzeci epizod historii, zatytułowany Ones & Zeroes.

Republique – skradanka od studia Camouflaj, będąca jedną z największych mobilnych niespodzianek ostatnich lat – zadebiutowała dziś na smartfonach i tabletach z Androidem. Posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Google otrzymali dostęp do wszystkich dotychczas wydanych epizodów, w tym trzeciego, noszącego tytuł Ones & Zeroes, którego oficjalna premiera na iOS odbyła się wczoraj (w cenie około 19 złotych).

Podstawową wersję gry, zapewniającą dostęp do pierwszego rozdziału historii Hope, można nabyć na platformie Google Play za kwotę 10 złotych. Kolejne epizody odblokowuje się za pomocą mikropłatności – koszt ich zakupu jest zmienny (dla przykładu, z okazji premiery Ones & Zeroes Camouflaj obniżyło cenę drugiego epizodu zatytułowanego Metamorphosis do poziomu 11 złotych). Istnieje również możliwość wcześniejszego zapewniania dostępu do wszystkich pięciu rozdziałów opowieści, a jednocześnie zaoszczędzenia kilkunastu złotych. Dokonuje się tego poprzez zakup przepustki sezonowej, której cena została ustalona na poziomie około 45 złotych.

Przypominam, że akcja Republique toczy się w świecie żywcem przeniesionym z Roku 1984 George’a Orwella. Rozgrywka rozpoczyna się w momencie otrzymania tajemniczego telefonu od dziewczyny imieniem Hope, która została uwięziona i prosi o pomoc w wydostaniu się ze szponów wszystkowidzącego Nadzorcy. W tym celu gracz musi włamać się do narodowego systemu nadzoru i pomóc bohaterce w ucieczce. W trakcie rozgrywki pełni rolę dobrego Wielkiego Brata, sterując elektronicznymi mechanizmami bezpieczeństwa i działając na korzyść Hope – w czasie rozgrywki otwiera i zamyka drzwi przed ścigającymi bohaterkę strażnikami, gasi światła (umożliwiając ukrycie się w cieniu), przywołuje windy i rozwiązuje zagadki.

Produkcja zachwyca jakością wykonania, dopracowaną mechaniką rozgrywki i wciągającą fabułą. Co więcej, każdy kolejny epizod okazuje się lepszy od poprzedniego. Ones & Zeroes jest zdecydowanie najdłuższym rozdziałem, udanie rozwijającym przedstawione do tej pory wątki fabularne. Wprowadza on nowe lokacje, specjalną broń (Sleepyheads, pozwalająca kontrolować większe skupiska ludzi), umiejętności (m.in. zlokalizowanie przeciwników na mapie) oraz nowy rodzaj łamigłówki (The Morning Bell). Historia Hope zamknie się w sumie w pięciu epizodach. Z racji tego, że na drugi i trzeci przyszło nam każdorazowo czekać około 5-6 miesięcy, premiera czwartego rozdziału odbędzie się zapewne na początku kwietnia, a szóstego we wrześniu 2015 roku.