Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2018, 12:17

autor: Aquma

Latające balony przyciągnęły rekordową liczbę graczy w Rust

W Rust gra w ostatnich dniach rekordowa liczba osób – licznik graczy dobił do 71 tys. Wszystko dzięki nowej aktualizacji, która dodała do gry latające balony.

Balony okazały się strzałem w dziesiątkę. - Latające balony przyciągnęły rekordową liczbę graczy w Rust - wiadomość - 2018-11-05
Balony okazały się strzałem w dziesiątkę.

RUST W SKRÓCIE:

  1. Deweloper: Facepunch Studios
  2. Wydawca: Facepunch Studios
  3. Gatunek: survival
  4. Platformy: PC
  5. Data premiery: 8 lutego 2018 r. (pełna wersja), 11 grudnia 2013 r. (wczesny dostęp)

Rust – sandboksowy survival autorstwa Facepunch Studios – otrzymał niedawno aktualizację, która dodała do gry latające balony. Wygląda na to, że pomysł naprawdę spodobał się graczom, dzięki czemu omawiana produkcja odnotowała rekordową liczbę osób grających równocześnie – w szczytowym momencie licznik sięgnął niemal 71 tys. (dzisiaj zalogowało się 67,7 tys.). W momencie pisania tego tekstu jest to 9. najlepszy rezultat na platformie Valve.

Dane serwisu Steam Charts wyraźnie ilustrują, że spory, niemal dziesięcioprocentowy wzrost popularności Rust zbiega się w czasie z premierą aktualizacji. Warto przy tym zauważyć, że notowane obecnie wyniki są dwukrotnie wyższe od średniej z ostatnich 30 dni. Jest to także pierwszy przypadek, gdy produkcja Facepunch Studios przekroczyła granicę 70 tys. osób grających równocześnie (wcześniejszy rekord to 68 tys.).

Patch, o którym mowa wzbogacił Rust o balony z podgrzanym powietrzem, umożliwiające swobodne poruszanie w przestworzach, a także rakiety, dzięki którym mamy możliwość strącania wrogich „statków powietrznych”. Aktualizacja zmienia też kilka innych aspektów rozgrywki (modyfikacji ulegają m.in. zasady regulujące spanie w bezpiecznych strefach czy respawny sprzętu na statkach towarowych) i poprawia niektóre błędy (m.in. blokując exploity związane z drabinami i szafkami). Z listą zmian można się zapoznać pod tym adresem.

Rust to ambitna produkcja, stawiająca przed graczami wyzwanie przetrwania w wyjątkowo bezwzględnym świecie. Gra oficjalnie zadebiutowała na Steam w lutym tego roku, po przeszło 4 latach w programie wczesnego dostępu.

  1. Rust – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Rust – czy survival ze Steama ciągle bawi?