Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2018, 16:06

autor: Aquma

Red Dead Redemption 2 najładniejszy na Xboksie One X – zobacz porównanie graficzne

Serwisy Digital Foundry oraz Candyland przygotowały filmy porównujące jakość grafiki i wydajność w Red Dead Redemption 2 na poszczególnych modelach konsol PlayStation 4 i Xbox One. Gra studia Rockstar Games prezentuje się najlepiej na Xboksie One X.

Red Dead Redemption 2 najładniejszy na Xboksie One X – zobacz porównanie graficzne - ilustracja #1

W SKRÓCIE:

  1. Red Dead Redemption II prezentuje się dobrze na każdej z platform;
  2. gra wygląda najlepiej na Xboksie One X, a najgorzej na Xboksie One / One S;
  3. na Xboksie One S oraz podstawowym PS4 RDR2 ma obecnie spore problemy z płynnym działaniem. Liczba klatek animacji spada czasem do 25;
  4. pozostałe konsole w większości scen utrzymują płynne 30 FPS.

Znane z przygotowywania podobnych materiałów serwisy Candyland oraz Digital Foundry opublikowały filmy (obejrzyjcie je niżej) porównujące Red Dead Redemption II w wersjach na różne konsole. Niespodzianki nie ma – gra prezentuje się najlepiej na mocniejszej maszynie Microsoftu. Właściciele pozostałych urządzeń również nie mają jednak szczególnych powodów do narzekań – nowa produkcja studia Rockstar Games wygląda przepięknie niezależnie od tego, na czym ją uruchomimy, nawet jeśli czasem obraz jest nieco rozmyty.

Serwis Candyland skupił się na przedstawieniu różnic pomiędzy PS4 i PS4 Pro – zarówno pod względem jakości grafiki, jak i wydajności. Właściciele mocniejszej z konsol, poza wyższą rozdzielczością, mogą liczyć na dodatkowe detale – więcej cieni, nieco lepsze tekstury, odbicia i wyższy poziom szczegółowości w oddali. W materiale znajdziemy także kilka ciekawych uwag na temat niesamowitego poziomu detali w omawianym tytule (mowa m.in. o oświetleniu w czasie rzeczywistym, obejmującym nawet płatki śniegu, czy zachowaniu białego puchu, gdy po nim chodzimy).

Digital Foundry przygotowało aż dwa obszerne materiały. Pierwszy z nich prezentuje kompleksową analizę oprawy graficznej wyczekiwanego westernowego sandboksa, ukazując wszystkie imponujące technologiczne wodotryski, detale, które deweloperzy zdołali zawrzeć w swojej grze – a także triki, które zastosowano, by zachować odpowiednią płynność.

Drugi film porównuje wydania na wszystkie cztery modele konsol obecnej generacji od Microsoftu i Sony: Xboksa One, Xboksa One X, PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Materiał przedstawia też więcej detali dotyczących rozdzielczości. Wersja na PS4 pracuje w 1080p. W przypadku PS4 Pro mamy do czynienia z 2160x1920, przy czym zastosowano zaawansowaną technikę rekonstruującą obraz i wygładzanie krawędzi Temporal Anti-aliasing. Xbox One X oferuje natywne 4K i zdecydowanie najlepszą jakość grafiki. Najsłabiej radzi sobie Xbox One S, gdzie mamy do czynienia z rozdzielczością 864p. Pomiędzy poszczególnymi maszynami istnieją też wyraźne różnice w poziomie detali – ponownie, najsłabiej radzi sobie „podstawowy” Xbox One.

Słabsze maszyny Microsoftu i Sony oferują także gorszą wydajność – liczba wyświetlanych klatek sięga momentami zaledwie 25, przy czym problemy są najwyraźniejsze w miastach. Spadki zdarzają się także, gdy gramy na PS4 Pro, jednak są zdecydowanie mniej poważne i występują dużo rzadziej. Co ciekawe, Xbox One X oferuje niemal perfekcyjną płynność (30 FPS) – to imponujące osiągnięcie, zważywszy na różnice w jakości obrazu.

  1. Red Dead Redemption II – strona oficjalna
  2. Red Dead Redemption II – recenzja