Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2020, 17:33

Recenzje NFS: Hot Pursuit Remastered - ponowne lakierowanie zakończone sukcesem

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered doczekało się pierwszych recenzji. Krytycy generalnie chwalą grę, ale zauważają, że nieco zbyt mało zmienia względem oryginału.

Jutro, 6 listopada, na PC, PS4 i Xboksie One zadebiutuje Need for Speed: Hot Pursuit Remastered. Gracze ciekawi tego, czy studiu Stellar Entertainment udało się oddać ducha oryginału oraz ulepszyć grę, mogą zaspokoić swoją ciekawość. Odświeżona wersja tytułu z 2010 roku doczekała się pierwszych recenzji.

Krytycy są raczej zgodni co do tego, że produkcja zremasterowana przez Stellar Entertainment to dobra gra. W serwisie Metacritic Need for Speed: Hot Pursuit Remastered może pochwalić się średnią ocen na poziomie 75 punktów zarówno na PS4 (z 15 recenzji), jak i Xboksie One (z 7 recenzji). Nie jest to oczywiście wynik, który powoduje, że tytuł pretenduje do miana najlepszej gry roku, ale na pewno jest solidnym przedstawicielem gatunku. Wśród jego głównych zalet wymienia się grafikę poprawioną na tyle, żeby nie odstawała zbytnio od współczesnych konkurentów, oraz wierność oryginałowi pod względem mechaniki. Uwagę zwraca też to, że w remasterze zawarte są wszystkie dodatki, takie jak SCPD Rebel Racer Pack, Super Sports Pack, Armed & Dangerous Pack, Lamborghini Untamed Pack i Porsche Unleashed Pack, które dodają kilka godzin zabawy oraz wiele nowych aut.

Recenzje NFS: Hot Pursuit Remastered - ponowne lakierowanie zakończone sukcesem - ilustracja #1
Teraz każdy będzie mógł pomalować swoje Porsche na dowolny kolor.

Ciekawą nowością względem tytułu z 2010 roku jest dodanie możliwości tworzenia własnych kolorów aut. Do naszej dyspozycji oddano dużo więcej niż kilka pierwotnie wyselekcjonowanych barw oraz dodano paletę odcieni, dzięki której możemy pomalować samochód tak, jak chcemy, bez ograniczania się do tego, co proponują twórcy.

Jeśli chodzi o minusy, to jednak oprawa graficzna miejscami pokazuje, że całość to tylko remaster, a nie kompleksowy remake. Ponadto fani serii przyzwyczajeni do opcji tuningu będą rozczarowani, bo takowych tu praktycznie nie ma.

Jak widać na powyższym materiale wideo, zmiany w oprawie graficznej są subtelne, ale widoczne. Od strony technicznej należy też wspomnieć, że wersja pecetowa działa teraz z odblokowanym licznikiem klatek na sekundę i wsparciem dla monitorów ultrapanoramicznych. Największe zmiany zaszły z perspektywy gracza konsolowego, gdyż Need for Speed: Hot Pursuit Remastered działa na PS4 Pro i Xboksie One X w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę lub w 4K i 30 fps. Na podstawowych wersjach konsol mamy do czynienia z 1080p i 30 klatkami na sekundę (co może nieco dziwić, biorąc pod uwagę raczej niewielkie wymagania produkcji).

Need for Speed: Hot Pursuit Remastered zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 6 listopada tego roku. Tydzień później trafi również na Nintendo Switch.