Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 grudnia 2020, 12:50

autor: AlexB

Recenzje Cobra Kai - 3. sezon trzyma formę

Trzeci sezon serialu Cobra Kai otrzymał pierwsze recenzje branżowe. Według krytyków, ciągu dalszemu kontynuacji oryginalnego cyklu Karate Kid nie zaszkodziła przeprowadzka na platformę Netflix i wciąż trzyma on poziom.

W SKRÓCIE
 1. W sieci pojawiły się pierwsze recenzje trzeciego sezonu serialu Cobra Kai.
 2. Są one bardzo dobre – w serwisie Rotten Tomatoes aż 96% z nich jest pozytywnych.
 3. Krytycy chwalą między innymi dających się lubić bohaterów i ogromną dawkę nostalgii, którą zaoferują nadchodzące epizody produkcji.

Cobra Kai w sposób udany wskrzesił markę Karate Kid. Pierwsze dwa sezony kontynuacji kultowych młodzieżowych produkcji z lat 80., opowiadające o Johnnym Lawrensie, ponownie otwierającym niesławne dojo karate – tytułową Cobrę Kai – i Danielu LaRusso, który próbuje przeszkodzić swojemu niegdysiejszemu rywalowi w tym przedsięwzięciu, przypadła do gustu zarówno widzom, jak i krytykom. Jednak z racji tego, że w czerwcu tego roku serial, który początkowo można było obejrzeć na platformie YouTube Premium, przejął Netflix, u niektórych fanów mogła pojawić się pewna obawa, czy nie zaszkodzi to jakości kolejnych odcinków. Na szczęście wygląda na to, że nie ma powodów do niepokoju. W sieci pojawiły się bowiem pierwsze recenzje trzeciego sezonu Cobry Kai, które są bardzo zachęcające.

Recenzje Cobra Kai - 3. sezon trzyma formę - ilustracja #1
Wydarzenia z końcówki drugiego sezonu stworzyły bardzo interesujący punkt wyjściowy dla nowych odcinków.

W serwisie Rotten Tomatoes 96% z 23 opinii na temat trzeciego sezonu Cobry Kai jest pozytywnych, a średnia ocen wynosi 8,01/10. Recenzenci podkreślają, że twórcom serialu w nowych odcinkach ponownie udało się bardzo efektywnie zawrzeć mnóstwo nostalgicznych elementów. Do tego dochodzą dający się lubić bohaterowie, a zwłaszcza Johnny Lawrence, który w bardzo dobry i pełen niuansów sposób został sportretowany przez Williama Zabkę, mnóstwo humoru oraz całkiem angażująca historia. Co istotne, jak zauważa Alex Maidy w swojej opinii opublikowanej w serwisie JoBlo, w scenariuszach nadchodzących epizodów znalazło się miejsce na kilka bardziej dojrzałych tematów, zatem jeśli komuś przeszkadzała zbyt wielka „młodzieżowość” dwóch poprzednich sezonów, to powinien być ukontentowany.

Trzeba mieć jednak na uwadze fakt, że trzeci sezon Cobry Kai niekoniecznie musi wszystkim przypaść do gustu. Jeśli konflikt pomiędzy dwiema szkołami karate zaprezentowany w poprzednich odcinkach wydał się komuś całkowicie absurdalny, to raczej nie zmieni zdania po obejrzeniu nowych. Ponadto dla niektórych perypetie młodszych bohaterów mogą wydać się mniej interesujące od przygód Johnny'ego czy Daniela.

Wybrane recenzje trzeciego sezonu serialu Cobra Kai

 1. Mama's Geeky – 5/5
 2. Flick Fan Nation – 9/10
 3. Paste Magazine – 8,2/10
 4. JoBlo's Movie Network – 7/10
 5. Daily Telegraph – 4/5
 6. Ready Steady Cut – 4/5
 7. Consequence of Sound - B+
 8. Entertainment Weekly - B
 9. AV Club – B-

Trzeci sezon serialu Cobra Kai zadebiutuje na platformie Netflix 1 stycznia 2021 roku, czyli w przyszły piątek. Dostępne będzie od razu wszystkie dziesięć odcinków wchodzących w jego skład.

 1. Cobra Kai na platformie Netflix