Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2019, 15:13

autor: Bebop

Ray tracing zawita do World of Tanks. Zobacz wideo

Ray tracing trafi do WoT. Studio Wargaming we współpracy z firmą Intel opracowało rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się technologią na każdym komputerze z DirectX 11. Dotyczy to także pecetów z kartami graficznymi, które ray tracingu nie obsługują.

Dzięki nowej technologii czołgi będą wyglądały jeszcze lepiej. - Ray tracing zawita do World of Tanks. Zobacz wideo - wiadomość - 2019-10-15
Dzięki nowej technologii czołgi będą wyglądały jeszcze lepiej.

Studio Wargaming wraz z zespołem Intel Advanced Rendering Engineering stworzyło rozwiązanie pozwalające cieszyć się ray tracingiem w grach bez konieczności posiadania karty graficznej obsługującej tę technologię. Według deweloperów wystarczy do tego kompatybilność z DirectX 11. Technologia zostanie wykorzystana do uzyskania wysokiej jakości cieni w World of Tanks.

W SKRÓCIE:
  1. World of Tanks obsłuży technologię ray tracingu,
  2. firmy Wargaming i Intel wspólnie stworzyły rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się realistycznymi cieniami na komputerach z DirectX 11; nie będą wymagane karty graficzne obsługujące tę technologię,
  3. ray tracing w WoT można sprawdzić dzięki wersji demonstracyjnej.

Wprowadzenie ray tracingu będzie kolejnym krokiem w rozwoju WoT, po tym jak w marcu zeszłego roku Wargaming zmienilo silnik gry na opracowany przez siebie EnCore. Solidne podwaliny pod tę technologię dała również aktualizacja 1.4, w której wprowadzono obsługę procesorów wielordzeniowych. Nowe rozwiązanie udało się opracować dzięki wykorzystaniu biblioteki Intel Embree, będącej częścią Intel One API. Dzięki niemu procesor dokonuje szybkich, wielowątkowych konstrukcji BVH, a karta graficzna generuje ray tracing w shaderach. Wystarczy do tego kompatybilność z DirectX 11. Sama karta nie musi natomiast obsługiwać tej technologii. Zasadę działania ray tracingu w WoT możecie poznać oglądając dziennik dewelopera poświecony temu zagadnieniu.

Ray tracing to rewolucja w grafice gier wideo, która dzieje się na naszych oczach, a my jako Wargaming jesteśmy pośród rewolucjonizujących ten aspekt. Tworzenie cieni opartych o ray tracing wraz z Intelem to dopiero początek. Już dziś możecie sprawdzić owoce naszej pracy pobierając program demonstracyjny. - mówi kierownik tworzenia grafiki w World of Tanks, Bronislav Sviglo.

Ray tracing to wymagająca technologia, dlatego nie będzie uruchomiona domyślnie. Gracze sami wybiorą, czy z niej skorzystać. Przyszłą decyzję już teraz ułatwia aplikacja World of Tanks encore RT demo, która pozwala przetestować swój sprzęt oraz na własne oczy zobaczyć różnice w grafice. Można ją pobrać z tego miejsca.

  1. Poradnik do gry World of Tanks
  2. Oficjalna strona internetowa gry World of Tanks