Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 30 października 2013, 13:34

autor: luckie

Raport finansowy Electronic Arts. Sprzedaż cyfrowa nadal na topie

Według sprawozdania Electronic Arts za ostatni kwartał, dystrybucja cyfrowa stanowiła niemal 2/3 całkowitego przychodu firmy. Mimo niezłych wyników finansowych, EA w dalszym ciągu jest na minusie.

Od września 2013 roku nowym prezesem Electronic Arts jest Andrew Wilson - Raport finansowy Electronic Arts. Sprzedaż cyfrowa nadal na topie - wiadomość - 2013-10-30
Od września 2013 roku nowym prezesem Electronic Arts jest Andrew Wilson

Sprawozdanie ogólne

Przyszedł czas na podsumowanie drugiego kwartału roku fiskalnego 2014. Z raportu ujawnionego przez Electronic Arts wynika, że finanse firmy znajdują się pod kreską. Mimo przychodów netto na poziomie 695 milionów dolarów (według standardów GAAP), odnotowano stratę w wysokości 273 milionów – mniejszą, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, gdy wynosiła ona 381 milionów.

  1. Raport finansowy firmy Electronic Arts za drugi kwartał roku fiskalnego 2014

Rosnące znaczenie dystrybucji cyfrowej

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dochód EA z dystrybucji cyfrowej nadal przewyższa sprzedaż pudełkową. Proporcje te odwróciły się w poprzednim kwartale, kiedy to EA po raz pierwszy w historii zarobiło więcej na grach rozprowadzonych drogą cyfrową, niż tych na fizycznych nośnikach. W ciągu trzymiesięcznego okresu zakończonego 30 września 2013 roku firma Electronic Arts odnotowała przychód w wysokości 695 milionów dolarów z czego 450 milionów, czyli blisko 2/3, wygenerowała właśnie dystrybucja cyfrowa.

Wynik ten EA zawdzięcza m.in. takim mobilnym tytułom jak The Simpsons: Tapped Out (100 mln dolarów przychodu), Plants vs. Zombies 2 (od sierpniowej premiery grę zainstalowano 25 mln razy na urządzeniach z systemem iOS) czy Real Racing 3 (70 mln pobrań, średnio 18 mln aktywnych użytkowników miesięcznie). Dobrze poradziły sobie również gry z cyklu FIFA, których wynik ze sprzedaży cyfrowej w pierwszym półroczu bieżącego roku fiskalnego (od kwietnia do września 2013 roku) sięgnął łącznie 145 mln dolarów, czyli o 25% więcej niż przed rokiem.

Przewidywania na przyszłość

EA przewiduje, że następny kwartał wygeneruje 775 milionów dolarów przychodu. Wraz z zakończeniem roku fiskalnego 2014 (w marcu) spodziewa się ona uzyskać ogólny przychód netto w wysokości 3,55 miliardów dolarów. Wydawca jest zadowolony z ostatnich wyników finansowych i zapewnia, że wciąż ma w zanadrzu tytuły przeznaczone na konsole obecnej i nowej generacji, PC oraz na urządzenia mobilne, czyli wszystkie najbardziej dochodowe platformy.

  1. Strona internetowa firmy Electronic Arts
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.