Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2021, 12:53

autor: Adrian Werner

Rainbow Six: Extraction na nowym gameplayu. Gra ma być wspierana po premierze

Do sieci trafił ciekawy materiał wideo z Rainbow Six: Extraction, który pokazuje co zaoferuje ta gra.. Przybliża on także plany rozwoju produkcji po premierze.

Firma Ubisoft wypuściła nowy materiał wideo z Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction, czyli spin-offa popularnej serii taktycznych strzelanek. Filmik jest godny uwagi, gdyż omawia to, co zaoferuje produkcja.

W momencie premiery będziemy mogli pokierować 18 unikalnymi operatorami, którzy mają realizować 13 rodzajów misji na 12 stale zmieniających się mapach. W rywalizacji wykorzystamy 25 gadżetów i ponad 65 broni oraz zmierzymy się z 13 archetypami wrogów.

Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction nastawione będzie na rozgrywkę PvE. Ze sztuczną inteligencją zmierzymy się samotnie lub w trzyosobowej kooperacji. Mapy mają posiadać wiele elementów, które będą zmieniać się z meczu na mecz – m.in. cele, typy i umiejscowienie wrogów czy różnorodne modyfikatory. Ma to sprawić, że misje będziemy mogli przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia. W trakcie zabawy zwiedzimy San Francisco, Nowy Meksyk, Alaskę i Nowy York. Wszystkie poziomy mają być co najmniej trzykrotnie obszerniejsze niż większość map w Rainbow Six: Siege.

Każdy z 18 dostępnych w grze operatorów ma posiadać unikalne umiejętności, ścieżki rozwoju oraz opcje modyfikacji wyposażenia. W sumie możliwe będzie stworzenie ponad ośmiuset kombinacji w ramach jednego oddziału. Również każdy z 13 archetypów wrogów posiadać ma nieprzewidywalne mutacje. Najbardziej niebezpiecznymi przeciwnikami będą tzw. Proteanie. Pod tą nazwą kryją się pasożyty naśladujące DNA operatorów.

Autorzy obiecują, że po premierze gra będzie intensywnie rozbudowywana o nową, darmową zawartość. W planach są różnorodne wydarzenia, dodatkowe postacie oraz liczne nagrody. W planach jest również dodanie trybu rankingowego.

Tom Clancy's Rainbow Six: Extraction zmierza na PC oraz konsole PlayStation 4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S oraz Google Stadia. Gra ukaże się w styczniu 2022 roku.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Graliśmy w Rainbow Six Extraction - Ubisoft pozazdrościł CoD-owi trybu zombie