Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2021, 17:40

Rail Route to symulator kolejowego dyspozytora dla największych fanów pociągów

Fani kolei i tycoonów mogą zacierać ręce. Rail Route pojawi się we wczesnym dostępie na Steamie już w czerwcu.

W SKRÓCIE:
  • Rail Route trafi do wczesnego dostępu 23 czerwca.
  • Wcześniej, 12 maja, udostępnione zostanie demo.
  • Produkcja jest połączeniem klasycznego tycoona z grą logiczną.

Debiutancka produkcja dwuosobowego czeskiego studia Bitrich.info niedługo trafi do wczesnego dostępu na Steamie. Grę uruchomić będziemy mogli 23 czerwca. W Rail Route wcielimy się w rolę dyspozytora kolejowego, który musi zadbać o efektywność linii komunikacyjnych i poradzić sobie z wieloma losowymi lub zaplanowanymi przeszkodami.

Produkcja jest specyficznym połączeniem klasycznego tycoona (ekonomiczna gra strategiczna) z grą logiczną. Gracze będą musieli zrozumieć siatki połączeń kolejowych, brać pod uwagę prędkości pociągów i zależności pomiędzy poszczególnymi liniami komunikacyjnymi. Do ich dyspozycji oddane zostanie również zarządzanie infrastrukturą, czasami odjazdów i przyjazdów oraz możliwość tworzenia nowych połączeń. Wszystko po to, by stworzyć jak najbardziej efektywną kolej.

Wraz z rozwojem naszych linii komunikacyjnych gra pozwoli nam odblokować nowe technologie i mechanizmy automatyzacji. Będziemy także w stanie ulepszyć istniejącą infrastrukturę, aby jej działanie było najbliższe optymalnemu. Gra zaoferuje dwa różne tryby – swobodny, w którym będziemy mogli grać bez końca, oraz scenariusze, które postawią nas przed zaplanowanymi przez twórców problemami do rozwiązania. Gracze, którzy poszukują jak najwięcej swobody, będą mogli bawić się przy pomocy edytora map.

Rail Route pojawi się w Early Access w czerwcu, ale wcześniej będziemy mogli zapoznać się z wersją demonstracyjną gry, która dostępna będzie na platformie Valve od 12 maja. Produkcja zostanie również zaprezentowana podczas nadchodzącego Festiwalu Steam Next, który trwać będzie od 16 do 22 czerwca.