Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2017, 19:25

Rad Rodgers – platformówka inspirowana serią Commander Keen zmierza na PlayStation 4 i Xboksa One

THQ Nordic ogłosiło, że nawiązało współpracę z deweloperami gry Rad Rodgers. Dzięki nowemu wydawcy twórcy przeniosą swój platformowy tytuł, inspirowany seriami Commander Keen, Jazz Jackrabbit, Conker i Ruff 'n' Tumble, na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Produkcja ukazała się oryginalnie na PC w grudniu ubiegłego roku.

Firma THQ Nordic (wcześniej znana jako Nordic Games) nabyła prawa do dystrybucji kolejnej gry. Tym razem jest to platformówka Rad Rodgers, o której pisaliśmy po raz pierwszy we wrześniu. Jej deweloperzy ze studia Slipgate (wcześniej Interceptor Entertainment) szukali wówczas funduszy w serwisie Kickstarter, które przeznaczone zostałyby na dokończenie ich dzieła. Po uzyskaniu ponad 81 tysięcy dolarów od zainteresowanych graczy, w grudniu ubiegłego roku gotowy tytuł zadebiutował w serwisie Steam. Twórcy ogłosili, że dzięki umowie z THQ Nordic, która najprawdopodobniej wiąże się z dodatkowym wsparciem finansowym, Rad Rodgers otrzyma porty na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Niewykluczone, że obie wersje będą rozszerzone o nową zawartość. Data ich premiery nie jest jeszcze znana.

Rad Rogers to klasyczna zręcznościowa platformówka, zainspirowana legendarnymi seriami takimi jak Commander Keen, Jazz Jack Rabbit, Conker i Ruff 'n' Tumble, która została zrealizowana w konwencji 2.5D. Produkcja opowiada o przygodach dwunastoletniego Rada Rodgersa. Pewnego dnia chłopak zostaje wciągnięty przez portal do wnętrza telewizora, gdzie staje się bohaterem własnej gry. W przygodach towarzyszy mu ożywiona i wiekowa konsola o imieniu Dusty. Podczas kampanii będziemy musieli się przedrzeć przez siedem różnorodnych światów. Tytuł kładzie duży nacisk na walkę, podczas której wykorzystujemy bogaty arsenał broni palnej. Na graczy czekają także inne atrakcje, takie jak wycieczki do innego wymiaru o nazwie Pixelverse, zmieniające drastycznie model zabawy.

  1. Oficjalna strona THQ Nordic
  2. Rad Rodgers w serwisie Steam