Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2013, 12:05

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Quantum Break - anomalie czasoprzestrzenne wyróżnikiem kolejnej gry twórców serii Max Payne

Studio Remedy Entertainment ujawniło kilka szczegółów dotyczących Quantum Break - gry akcji tworzonej z myślą o konsoli Xbox One. Dowiedzieliśmy się między innymi, że środowisko produkcji będzie się zmieniać w wyniku anomalii czasowych.

Quantum Break ukaże się na konsoli Xbox One. - Quantum Break - poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące kolejnej gry twórców serii Max Payne - wiadomość - 2013-12-09
Quantum Break ukaże się na konsoli Xbox One.

Podczas zakończonej już gali VGX twórcy ze studia Remedy Entertainment, pracujący obecnie nad grą Quantum Break, zdradzili kilka informacji na temat swojego pierwszego projektu dedykowanego konsoli nowej generacji Xbox One.

Quantum Break w skrócie:
  • Gra akcji od studia Remedy Entertainment
  • Historia opowiada o nieudanym eksperymencie, w wyniku którego na świecie zaczęły występować niebezpieczne anomalnie czasoprzestrzenne
  • Tytuł ukaże się wyłącznie na konsoli Xbox One

Jest to gra całkowicie nastawiona na akcję. Twórcy wzięli wszystko co najlepsze ze swoich poprzednich dokonań, łącząc sposób narracji z Alana Wake'a z rozwiązaniami zastosowanymi w serii Max Payne. Fabuła opowiadać ma o losach Jacka Joyce’a i Beth Wilder, którzy w wyniku niefortunnego eksperymentu związanego z podróżowaniem w czasie, sprawili, że świat został ogarnięty przez anomalie czasoprzestrzenne. W czasie rozgrywki będziemy świadkami zmieniania się otoczenia w czasie rzeczywistym.

Jest to jeden z najważniejszych elementów Quantum Break i wyznacznik nowej jakości. Twórcy twierdzą, że na każdy przedmiot w grze może oddziaływać czas, przenosząc go w przeszłość lub w przyszłość. Dzięki temu środowisko zmieniać ma się na naszych oczach, kreując niesamowite widowisko.

Decyzje podejmowane w czasie zabawy wpływać będą na specjalne momenty, w których przejmiemy kontrolę nad głównym antagonistą produkcji - Paulem Serene. Normalnie w czasie rozgrywki kierować będziemy albo Jackiem, albo Beth. Natomiast wcielając się w naszego wroga, ujrzymy przyszłość. W tym czasie dokonamy kolejnych wyborów.

Niestety nie poznaliśmy daty premiery, ale za to zaprezentowano powyższe nagranie z fragmentami rozgrywki. Więcej zwiastunów i gameplayów z gali VGX obejrzycie w tym miejscu.

Quantum Break - poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące kolejnej gry twórców serii Max Payne - ilustracja #2Remedy Entertainment to fińskie studio założone w 1995 roku. Firma najbardziej znana jest z serii Max Payne oraz gry Alan Wake. Oprócz Quantum Break, deweloper pracuje obecnie także przy produkcji strategicznej na urządzenia mobilne - Agents of Storm.