Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2021, 17:28

Powrót Quake'a jest już praktycznie pewny; grę oceniło ESRB

Wygląda na to, że remaster Quake’a rzeczywiście nadchodzi. Pomimo braku oficjalnej zapowiedzi, produkcja ta została już oceniona przez organizację ESRB.

W SKRÓCIE:
  • Na stronie organizacji ESRB oraz koreańskiego The Game Rating and Administration Committee pojawiła się ocena gry Quake.
  • Prawdopodobnie chodzi o niezapowiedziany jeszcze remaster gry.
  • Produkcja trafi na PC, PS4, PS5, Switcha, Xboksa One i Xboksa Series S/X.

Tydzień temu sieć obiegła ciekawa informacja. Bethesda przypadkowo ujawniła wtedy, że podczas nadchodzącego QuakeConu zaprezentowana zostanie zrewitalizowana wersja Quake’a. Wiadomość ta została szybko usunięta, lecz zdążyła rozpowszechnić się w Internecie. Wygląda na to, że właśnie otrzymaliśmy kolejny dowód na to, iż remaster kultowej strzelanki rzeczywiście nadchodzi. Tym razem za przeciek odpowiada ESRB oraz koreańskie The Game Rating and Administration Committee.

Pierwsza z wymienionych to amerykańsko-kanadyjska organizacja, która, podobnie jak o wiele bardziej znane w Polsce PEGI, zajmuje się wystawianiem kategorii wiekowych dla gier komputerowych. Tę samą funkcję pełni również wspomniany wcześniej koreański komitet. Jedną z ostatnich produkcji poddanych przez nie ocenie jest wspomniany Quake, którego platformami docelowymi mają być pecety, PS4, PS5, Nintendo Switch, Xbox One i Xbox Series S/X. Gra uzyskała przy tym od ESRB oznaczenie M, informujące, iż jest odpowiednia dla osób powyżej 17 lat. Uzasadnienie oceny zdradza ciekawe detale dotyczące tytułu.

Jest to pierwszoosobowa strzelanka, w której gracze wcielają się w żołnierza przemierzającego czas, by powstrzymać siły zła przed zniszczeniem ludzkości. Gracze przemierzają obszary przypominające średniowieczne labirynty i używają strzelb, pistoletów na gwoździe oraz wyrzutni rakiet w celu zabicia różnych przeciwników (na przykład zombie, demonów, skorpionów, ludzi) podczas dynamicznych starć. Walce towarzyszą odgłosy wystrzałów, krzyki bólu oraz wielkie eksplozje. Często pojawiają się duże rozbryzgi krwi, a kilka ataków sprawia, że przeciwnicy eksplodują na krwawe kawałki. Niektóre obszary przedstawiają okaleczone części ciała leżące na ziemi lub spadające z sufitów.

Co ciekawe, według serwisu SteamDB Quake otrzymał na Steamie aktualizację dostępną jedynie dla deweloperów. Wersja ta miałaby służyć przetestowaniu zawartości, która nie jest jeszcze skierowana do szerszej publiki. Czy jest to związane z nadchodzącą prezentacją na QuakeConie, dowiemy się już niedługo. Wydarzenie zacznie się bowiem jeszcze dziś, a panel dotyczący wspomnianego remastera przewidziany jest na następny dzień o godzinie 16:30 czasu polskiego.