Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2017, 11:29

PUBG przegrywa z Call of Duty: WW2. Top 10 UK (10 - 16 grudnia)

Playerunknown’s Battlegrounds po raz pierwszy przywitało się z brytyjską listą przebojów handlu detalicznego. Na razie dzieło studia Bluehole musi oddać pałeczkę starszemu koledze po "strzelankowym fachu".

Call of Duty: WWII w notowaniu przedświątecznym utrzymało pozycję lidera sprzedaży, i jak się okazuje, jest to czwarty raz pod rząd, kiedy któraś odsłona z tej serii dominuje na rynku w tym okresie. Tym samym strzelanina wyrównała wcześniejszy rekord, który do tej pory należał do wydawanego rokrocznie cyklu FIFA. Twórcy zestawienia zauważają przy tym, że pierwszym przedświątecznym hitem była wydana również przez Activision w 1984 roku na komputery Commodore 64 i ZX Spectrum gra Ghostbusters (pierwszym, ponieważ od tego roku rozpoczęły się badania brytyjskiego rynku oprogramowania rozrywkowego).

W pierwszej dziesiątce znalazła się tylko jedna nowość, którą jest Playersunknown’s Battlegrounds. Tytuł ten w końcu doczekał się fizycznego wydania na Xboksa One i dlatego zaczął być uwzględniany w niniejszych badaniach. Jedynym debiutantem poza poniższą listą jest Okami HD. Japoński tytuł rozpoczął wędrówkę po liście brytyjskich hitów od miejsca trzydziestego siódmego.

Playerunknown’s Battlegrounds przegrywa z Call of Duty: WWII. Top 10 UK (10 - 16 grudnia) - ilustracja #1

1.

Call of Duty: WWII

2.

FIFA 18

3.

Playerunknown’s Battlegrounds

4.

Star Wars: Battlefront II

5.

Assassin’s Creed Origins

6.

Super Mario Odyssey

7.

Grand Theft Auto V

8.

WWE 2K18

9.

Mario Kart 8 Deluxe

10.

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy