Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 15:28

autor: Vergil

PUBG – nowy wygląd mapy Erangel i nadchodzące zmiany w mechanice

Erangel, czyli pierwsza mapa z gry Playerunknown’s Battlegrounds, otrzyma odświeżony wygląd. Poza tym projekt studia PUBG Corporation doczeka się szeregu innych nowości, z których największą jest możliwość chwytania się krawędzi.

Studio PUBG Corporation podzieło się z graczami listą nowości przygotowywanych z myślą o grze Playerunknown’s Battlegrounds. Mowa o odświeżonym wyglądzie mapy Erangel, zmianach w mechanice rozgrywki (obejmujących balans broni oraz możliwość chwytania się krawędzi), a także o nowym pojeździe. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do konkretów.

Nowe wcielenie mapy Erangel

Czwarty sezon zmagań w Playerunknown’s Battlegrounds skupi się na nowej wersji mapy Erangel. Celem twórców jest zaktualizowanie jej w taki sposób, by prezentowała poziom porównywalny z pozostałymi lokacjami, jednocześnie zachowując ducha oryginału. Całość prezentuje się teraz bardziej realistycznie, głównie dzięki bogatszej roślinności oraz odświeżonemu wyglądowi budynków. Poza tym na mapie pojawią się nowe obszary, a wiele dotychczasowych rejonów doczeka się pewnych modyfikacji.

Zmiany obejmują także niebieską strefę, a wprowadzono je „na podstawie wyłaniających się stylów gry i taktyk”. Ta będzie pojawiać się szybciej, jej opóźnienie we wczesnej fazie meczu będzie krótsze, a rozmiar – mniejszy, z kolei jej zmiany mają zachodzić wolniej tak we wczesnej, jak i w środkowej fazie rozgrywki. W późnej fazie zmagań natomiast obrażenia poza nią będą nieco większe, a jej opóźnienie zostanie skrócone.

W pierwszej kolejności wyżej wspomniane usprawnienia sprawdzą gracze bawiący się na komputerach osobistych. 7 czerwca o 5:00 polskiego czasu zostanie bowiem uruchomiony Publiczny Serwer Testowy, którego zamknięcie planowane jest na 12 czerwca (również na 5:00 polskiego czasu). Gracze konsolowi mają z kolei otrzymać możliwość zagrania na odświeżonej mapie Erangel pod koniec lata.

Harmonogram testów nowej wersji mapy Erangel

Testy zostaną podzielone na dwie fazy. Pierwsza potrwa od 5:00, 7 czerwca do 5:00, 9 czerwca, a w jej ramach dostępny będzie tylko normalny tryb meczu niestandardowego. Druga rozpocznie się natomiast o 5:00, 9 czerwca, zaś zakończy – o 5:00, 12 czerwca. Twórcy udostępnią wówczas mecze publiczne i niestandardowe w trybie squad; gracze z Ameryki Północnej sprawdzą tylko tryb FPP, z kolei osoby z Azji – wyłącznie TPP.

Warto odnotować, że w obu fazach sesje będą mogli tworzyć wyłącznie oficjalni partnerzy PUBG (ich listę znajdziecie w oficjalnym ogłoszeniu). Dołączyć do zabawy będą mogli jednak wszyscy chętni.

Odświeżona wersja mapy Erangel ma prezentować się lepiej niż oryginał, jednocześnie zachowując jego ducha. - PUBG – nowy wygląd mapy Erangel i nadchodzące zmiany w mechanice - wiadomość - 2019-06-06
Odświeżona wersja mapy Erangel ma prezentować się lepiej niż oryginał, jednocześnie zachowując jego ducha.

Inne nadchodzące nowości

Poza tym autorzy pracują nad innymi nadchodzącymi nowościami. Największą z nich jest możliwość chwytania się krawędzi, która ma „zmienić sposób, w jaki gracze się poruszają, eksplorują i starają się przetrwać”, pozwalając przy tym na dostanie się w niedostępne wcześniej miejsca. Druga natomiast to wodno-lądowy pojazd opancerzony BRDM, którego umiejętne wykorzystanie najpewniej odmieni losy niejednego starcia. Twórcy wciąż pochylają się również nad balansem uzbrojenia oraz nad stworzeniem systemu postępów, którego pierwszym zwiastunem było wprowadzenie biegłości w używaniu danej broni.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Playerunknown’s Battlegrounds
  2. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku
  3. Poradnik do gry Playerunknown’s Battlegrounds
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds