Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 29 czerwca 2021, 11:12

autor: Ignacy "Gacek" Ziarkiewicz

PUBG Mobile - w tydzień zbanowano ponad 3,8 mln użytkowników

W PUBG Mobile, obecnie jednej z najpopularniejszych gier na telefony, zbanowano 3 884 690 cheaterów w tydzień.

W styczniu donosiliśmy, że PUBG Mobile, multiplayerowa strzelanka na telefony z gatunku battle royale, była najbardziej dochodową grą mobilną w 2020 roku – jej przychody wyniosły ponad 2,6 miliarda dolarów. Aplikacja cieszy się nieprzerwaną popularnością; Google Play podaje, że ściągnęło ją ponad 500 milionów użytkowników. Przy tak ogromnej rzeszy graczy trzeba się liczyć z dużą liczbą osób, które będą chciały psuć zabawę innym. Na oficjalnym koncie PUBG Mobile na Twitterze podano, że w dniach 18-24 czerwca, czyli w ciągu tygodnia, zbanowano 3 884 690 cheaterów.

To nieprawdopodobna liczba, ale w kolejnych raportach pewnie będzie rosnąć. Tydzień wcześniej zablokowano „jedynie” 2 567 950 użytkowników. To oznacza, że w kolejnym tygodniu zbanowano o ponad 1,3 mln kont więcej. Takie liczby pokazują, jak niski jest próg wejścia do gry i z czym wiąże się darmowa rozgrywka na telefonach. Wszyscy mamy te urządzenia, więc właściwie każdy kto tylko zechce, może ściągnąć aplikację i zacząć psuć zabawę innym. Na gwałtowny przyrost mają też na pewno wpływ wakacje – wraz z końcem lekcji i urlopami mamy więcej czasu na rozrywkę.

Ilość zbanowanych w dniach 18-24 czerwca.

Typy cheatów używane przez oszustów.

W infografikach pokazano również, jakich cheatów najczęściej używają gracze. Zdecydowanie przeważa zmiana modelu postaci, za którą zbanowano 76% oszustów. Żaden inny rodzaj manipulacji programem nie przekroczył nawet 10%. Twórcy podzielili się też informacją odnośnie do tego, w których rangach jest najwięcej cheaterów. Co ciekawe, można ich znaleźć przede wszystkim wśród użytkowników już na całkiem wysokim poziomie, bo w kategoriach Diamond i Crown. Są to odpowiednio 5. i 6. ranga z ośmiu dostepnych, gdzie im wyższa, tym zdolniejsi gracze. Widać więc, że cheaty mogą pozwalać na szybkie pięcie się w górę i zdobywanie kolejnych osiągnięć. Jednak pamiętajmy - ostatecznie to nie popłaca, a cheaterzy marnują cały swój wysiłek, gdy już zostaną zbanowani.