Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2016, 16:50

Project Sonic 2017 wbiegnie do sklepów pod koniec 2017 r.

Firma Sega zapowiedziała Project Sonic 2017. W przeciwieństwie do ujawnionego wcześniej Sonic Mania, będzie to trójwymiarowa platformówka o sporym budżecie. Pracują nad nią ludzie odpowiedzialni za Sonic Colors i Sonic Generations.

Rano pisaliśmy o ujawnieniu gry Sonic Mania, mającej uświetnić przyszłoroczne dwudzieste piąte urodziny marki. Okazuje się jednak, że poza tą utrzymaną w klimatach retro produkcją firma Sega planuje również inną, bardziej nowoczesną pozycję nazwaną Project Sonic 2017, co prawdopodobnie jest jedynie tytułem tymczasowym. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo NX. Premiera planowana jest na końcówkę przyszłego roku.

PROJEC SONIC 2017 SKRÓCIE:
  • Deweloper: Sonic Team
  • Wydawca: Sega
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE, NX
  • Data premiery: końcówka 2017 r.

Twórcy wypuścili zwiastun, ale nie zawiera on żadnych fragmentów rozgrywki. Daje jednak kilka wskazówek na temat gry. Wynika z nich, że tym razem będziemy członkami ruchu oporu walczącymi przeciwko siłom próbującym zniszczyć Ziemię. Ponadto mechanika zapewne wzbogaci się o możliwość przywoływania innych wcieleń bohatera i następnie wykorzystywania kilku jego wersji jednocześnie do pokonania wyzwań, które przerastają możliwości pojedynczego jeżą.

Nad grą pracuje studio Sonic Team, a konkretnie ten sam zespół, który opracował udane Sonic Colors oraz Sonic Generations. Spodziewamy się, że ponownie otrzymamy platformówkę 3D, w której kamera umieszczona będzie za plecami postaci, a zabawa sprowadzi się do biegu przez pełne pułapek i przeciwników tory oraz gromadzenia złotych pierścieni.

Gra zadebiutuje pod koniec przyszłego roku. - Project Sonic 2017 wbiegnie do sklepów pod koniec 2017 r. - wiadomość - 2016-07-25
Gra zadebiutuje pod koniec przyszłego roku.

Następny rok zapowiada się więc ciekawie dla fanów błękitnego jeża. Project Sonic 2017 dostarczy wysokobudżetową produkcję próbującą posunąć naprzód rozwiązania marki, a miłośnicy klasyki otrzymają bazujące na 16-bitowych odsłonach Sonic Mania.

Project Sonic 2017 wbiegnie do sklepów pod koniec 2017 r. - ilustracja #3

Jako ciekawostkę warto zwrócić uwagę na samą końcówkę zwiastuna - na fragment, w którym wymieniane są platformy docelowe. To pierwszy raz, gdy możemy zobaczyć logo konsoli Nintendo NX, choć całkiem możliwe, że jest ono jedynie tymczasowe i potem się zmieni na coś bardziej skomplikowanego.

  1. Oficjalna strona serii