Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 listopada 2014, 12:08

autor: Góral

Project HON - NCsoft tworzy wieloosobową strzelankę z mechami

Firma NCsoft ujawniła podczas imprezy G-Star 2014 grę Project HON. Ma to być wieloosobowa strzelanka TPP z elementami RPG, w której pierwsze skrzypce odegrają mechy. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC.

Project HON w skrócie:
  • Gatunek: wieloosobowa strzelanka TPP
  • Deweloper: Team HON
  • Wydawca: NCsoft
  • Platformy sprzętowe: komputery PC
  • Data premiery: 2015 rok

Na koreańskiej imprezie G-Star 2014 firma NCsoft zapowiedziała kolejną grę multiplayer. Project HON, bo taką nazwę nosi rzeczona produkcja, będzie trzecioosobową strzelanką z elementami gatunku RPG, przypominającą serię Armored Core. Nie zdradzono zbyt wielu informacji, ale w serwisie Steparu (źródło numer jeden i numer dwa) opublikowano dwa materiały wideo (do obejrzenia powyżej i poniżej). Jeden z nich to zwykły zwiastun CGI, a na drugim możemy obejrzeć fragmenty rozgrywki. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na komputerach osobistych, a za jego produkcję odpowiada zespół Team HON, który w pracach wykorzystuje najnowszą technologię firmy Epic Games – Unreal Engine 4.

Na dalsze konkrety musimy poczekać, ale warto zauważyć, że w serwisie Inven News Reporter stwierdzono, że Project HON to tak naprawdę „Mecha MMORPG”, przy okazji publikując kilka szkiców koncepcyjnych. Krótko pisząc, obecnie pewnym jest jedynie fakt, że gra powstaje i pokierujemy w niej mechami - pozostałe szczegóły nie są jeszcze znane.

Project HON - NCsoft pracuje nad wieloosobową strzelanką z mechami - ilustracja #1NCsoft to jeden z najsłynniejszych deweloperów i wydawców gier z gatunku MMO. Koreańska firma powstała w 1997 roku i do tej pory wypuściła na rynek takie tytuły jak Guild Wars 2, Lineage, WildStar czy też Aion. Obecnie trwają prace nad Lineage Eternal, Master x Master oraz oczywiście Project HON.

Szkice i grafiki promocyjne gry Project HON. / Źródło: Inven News Reporter.
Szkice i grafiki promocyjne gry Project HON. / Źródło: Inven News Reporter.
Project HON - NCsoft pracuje nad wieloosobową strzelanką z mechami - ilustracja #3
Project HON - NCsoft pracuje nad wieloosobową strzelanką z mechami - ilustracja #4
Project HON - NCsoft pracuje nad wieloosobową strzelanką z mechami - ilustracja #5
Project HON - NCsoft pracuje nad wieloosobową strzelanką z mechami - ilustracja #6