Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2016, 20:12

autor: Ender

Prey – nowy zwiastun przedstawia tło fabularne gry

W sieci zadebiutował nowy zwiastun gry Prey. Kilkuminutowy film skupia się na przedstawieniu tła historycznego świata produkcji, okoliczności pierwszego kontaktu ludzkości z obcymi, a także przyczyn budowy stacji kosmicznej Talos I, której zakamarki zwiedzimy podczas rozgrywki.

Deweloperzy z amerykańskiego studia Arkane opublikowali kolejny zwiastun gry Prey. Animowany film, pozbawiony jakichkolwiek elementów rozgrywki, przybliża nam alternatywną historię uniwersum produkcji, w tym wydarzenia, które doprowadziły do powstania stacji kosmicznej Talos I, a także okoliczności pierwszego kontaktu ludzkości z obcymi.

Według scenarzystów Prey do pierwszego kontaktu doszło w 1958 roku, kiedy to radziecka misja kosmiczna, której zadaniem była naprawa orbitalnej satelity, została zaatakowana przez pozaziemskie organizmy. Po tym wydarzeniu Rosjanie zwrócili się o pomoc do Amerykanów, aby wspólnie zbadać obcych i zabezpieczyć Ziemię przed ewentualną kontaminacją. Wokół zainfekowanego satelity zbudowano w szybkim czasie sarkofag, który został następnie przekształcony w stację naukową, rozbudowywaną przez kolejne dekady. Po serii wypadków w 1998 roku Rząd Stanów Zjednoczonych zdecydował się jednak zamknąć projekt oraz porzucić obserwację tajemniczych istot. Do dawnej świetności stację przywróciła dopiero korporacja TranStar, która w 2030 roku przekształciła opuszczoną instalację w bazę Talos I. To właśnie na jej pokładzie rozpoczniemy przygodę w trakcie rozgrywki.

Prey to strzelanka z elementami psychologicznego horroru, za której powstanie odpowiada ekipa Arkane Studios, znana dzięki serii Dishonored. Tytuł ukaże się w 2017 roku na komputerach PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.

  1. Walczący z krzesłami - gra Prey to jeden z najciekawszych FPS-ów ostatnich lat
  2. Oficjalna strona gry Prey