Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2021, 11:00

Premiera WoT na Steam. Brak wsparcia istniejących kont WG problemem dla graczy [Aktualizacja]

Dziś na platformie Steam zadebiutowała gra World of Tanks od studia Wargaming. Niestety, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, nie można przenieść do tego wydania tytułu postępów ze swojego starego konta.

Aktualizacja

Niezadowolenie graczy z braku oficjalnej możliwości logowania się na stare konta w steamowej wersji World of Tanks odbiło się na ocenie produkcji studia Wargaming na platformie firmy Valve. Obecnie jedynie 34% z 915 opinii na temat tej pozycji umieszczonych przez użytkowników jest pozytywnych.

Premiera WoT na Steam. Brak wsparcia istniejących kont WG problemem dla graczy [Aktualizacja] - ilustracja #1

Oryginalna wiadomość

W SKRÓCIE
  1. World of Tanks jest już dostępne na platformie Steam.
  2. Z tej okazji ekipa ze studia Wargaming przygotowała kilka specjalnych ofert.
  3. Niestety, w wydaniu steamowym World of Tanks nie można się zalogować na swoje stare konto i przenieść tym samym poczynionych postępów.

Przez blisko 11 lat World of Tanks, czyli sieciowa gra akcji z czołgami w roli głównej od studia Wargaming, skutecznie unikała pojawiania się na jakiejkolwiek platformie cyfrowej dystrybucji. Osoby lubujące się w kolekcjonowaniu gier chociażby na Steamie musiały zadowolić się jedynie wersją Blitz tego tytułu, różniącą się od oryginału chociażby skalą bitew. Dziś jednak taki stan rzecz uległ zmianie. Zgodnie z wcześniejszymi komunikatami, World of Tanks oficjalnie zadebiutowało bowiem na platformie firmy Valve. Kartę produkcji, która, przypominamy, jest dystrybuowana w modelu free-to-play, znajdziecie klikając na poniższy link.

  1. World of Tanks na platformie Steam
Premiera WoT na Steam. Brak wsparcia istniejących kont WG problemem dla graczy [Aktualizacja] - ilustracja #2
Bitwy w World of Tanks potrafią być efektowne.

World of Tanks na Steamie posiada rzecz jasna polską wersję językową. W tytule znajdziecie zarówno przetłumaczone napisy, jak i linie dialogowe.

Victor Kislyi, dyrektor generalny Wargaming, nie kryje swojej ekscytacji z debiutu World of Tanks na Steamie. Cytując jego wypowiedź z oficjalnego komunikatu powitalnego:

Dla Wargaming największą chlubą jest fakt, że stworzyliśmy grę, którą gracze uwielbiają i w którą grają już przez ponad 10 lat. Połączyliśmy ze sobą ludzi z całego świata, a nasza społeczność jest nie do porównania z żadną inną. Wierzę, że World of Tanks stało się czymś więcej niż tylko grą – dla milionów graczy to prawdziwa pasja, która nie przeminie przez następne dekady. To wspaniałe uczucie widzieć, jak nasza gra rozrasta się i zyskuje nowych graczy i jestem dumny, że mogę powitać społeczność Steam w naszej pancernej rodzinie!

Premiera WoT na Steam. Brak wsparcia istniejących kont WG problemem dla graczy [Aktualizacja] - ilustracja #3
Z taką lufą można wiele.

Z okazji debiutu World of Tanks na Steamie ekipa z Wargaming przygotowała kilka specjalnych ofert. Po pierwsze, od dziś do 29 maja można zakupić specjalne zestawy z rzadkimi pojazdami, jak na przykład E 75 TS czy T26E3 Eagle 7. Po drugie, od 1 maja do 1 czerwca osoby bawiące się w produkcji za pośrednictwem platformy firmy Valve mogą otrzymać 20% i 40% zniżki na pojazdy z drzew technologicznych trzech krajów: ZSRR, Niemiec i USA. W końcu po trzecie, od 30 kwietnia do 3 maja będą się one mogły cieszyć także z czterokrotnego mnożnika do zdobywanych punktów doświadczenia za pierwsze zwycięstwo każdego dnia w każdym pojeździe. Udostępnione mają zostać także specjalne misje gwarantujące różne przydatne nagrody. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Niestety, istnieje pewien aspekt tej premiery, który zapewne nie wszystkim się spodoba (co można zaobserwować chociażby na Reddicie). Otóż tak jak zapowiedziano, do wersji steamowej World of Tanks nie można się zalogować na swoich starych kontach. Oznacza to, że zabawę w tym wydaniu można rozpocząć tylko od nowa. Osoby, które nie chcą rozstawać się ze swoimi postępami zdobywać wszystkiego od zera, są zmuszeni do grania w ten tytuł za pośrednictwem starego „launchera”. Warto zaznaczyć, że podobnie sprawa wyglądała w przypadku World of Warships.

  1. Oficjalna strona gry World of Tanks
  2. World of Tanks – poradnik do gry