Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 lutego 2021, 14:35

World of Tanks zmierza na Steam

Studio Wargaming ogłosiło plany wydania gry WoT na Steam. Użytkownicy platformy firmy Valve będą mogli cieszyć się z tej popularnej, darmowej gry o walkach czołgów jeszcze w tym roku.

W SKRÓCIE
  1. WoT zmierza na Steam.
  2. Tytuł ma się pojawić na platformie firmy Valve jeszcze w tym roku, choć dokładna data nie jest znana.
  3. Niestety, wydanie steamowe produkcji będzie przeznaczone wyłącznie dla nowych graczy.

Na świecie nie brakuje graczy chcących mieć całą swoją kolekcję tytułów na platformie Steam. Cenią oni chociażby możliwość łatwego śledzenia czasu spędzonego nad danymi tytułami czy szybki dostęp do nich. Jeśli należycie do takich osób i przy okazji jesteście fanami czołgów, którzy chcieliby rozpocząć przygodę z wciąż niezwykle popularnym World of Tanks, to studio Wargaming ma dla Was dobre wieści. Otóż planuje ono wydanie swojej przebojowej, darmowej gry sieciowej z potężnymi maszynami bojowymi na platformę firmy Valve. Ma to nastąpić jeszcze w tym roku, jednak dokładna data nie jest jak na razie znana.

Wersja steamowa World of Tanks będzie rzecz jasna posiadała całą zawartość dostępną w edycji uruchamianej poprzez launcher Wargaming Game Center, w tym „ponad 600 wiernie odwzorowanych czołgów”. Dzięki temu gracze z obu platform będą mogli bez problemu grać między sobą. Niestety, istnieje pewien haczyk – jeśli już wcześniej graliście w ten tytuł za pośrednictwem Wargaming Game Center, to nie będziecie mogli przenieść swoich postępów do wydania na Steam. Cytując przedstawicieli studia Wargaming:

W zamyśle World of Tanks nie był projektowany jako gra na wiele platform PC, dlatego korzystanie ze swojego aktualnego konta, by grać poprzez Steam nie będzie możliwe. Jeśli zaczniesz grać w World of Tanks na Steam, zostanie stworzone dla Ciebie nowe konto.

World of Tanks zmierza na Steam - ilustracja #1
Czy WoT okaże się sukcesem na Steamie?

Mimo tych niedogodności Max Chuvalov, dyrektor wydawniczy World of Tanks, wierzy, że wydanie gry na Steam okaże się sukcesem. Oto jego wypowiedź:

Zawsze chcieliśmy, aby World of Tanks było dostępne dla każdego zainteresowanego, także jest to naturalny krok, że zapraszamy graczy steamowych do naszej rodziny. Już wkrótce użytkownicy Steam będą mogli doświadczyć intensywnych walk i mamy nadzieję, że im się spodobają!

Jeśli macie jakieś dodatkowe pytania na temat steamowego wydania WoT, to możecie rzucić okiem na oficjalne FAQ. Jest ono dostępne w tym miejscu.

Przypominamy, że World of Tanks miało swoją oficjalną premierę w 2010 roku. Tytuł jest dostępny na PC w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi).

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że na Steamie jest już dostępna jedna wersja gry World of Tanks, nosząca podtytuł Blitz. Nieco różni się ona jednak od pierwowzoru, chociażby skalą bitew.

  1. Oficjalna strona gry World of Tanks
  2. World of Tanks – poradnik do gry
  3. World of Tanks na platformie Steam