Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Klabater Press Release 21 marca 2019, 20:04

Premiera We. The Revolution

We. The Revolution to niepowtarzalna gra narracyjna, której akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach zrewoltowanego Paryża w czasach Rewolucji Francuskiej.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

We. The Revolution, długo oczekiwana polska gra osadzona w krwawych i paranoicznych czasach Rewolucji Francuskiej, właśnie zadebiutowała na komputerach PC, Mac i Linux na STEAM i GOG. Premiera konsoli dla Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4 nastąpi w bieżącym półroczu.

We. The Revolution to niepowtarzalna gra narracyjna, której akcja rozgrywa się w salach sądowych i na ulicach zrewoltowanego Paryża w czasach Rewolucji Francuskiej. Gracz wciela się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, wydaje wyroki w sprawie zwykłych mieszkańców miasta, rewolucjonistów i arystokracji. Musi jednak uważać, by samemu nie stać się wrogiem rewolucji - złe decyzje mogą go kosztować, dosłownie, głowę. Fabuła gry nie ogranicza się jednak tylko do sal sądowych, w tle toczonych rozpraw główny bohater prowadzi życie rodzinne, a także bierze udział w skomplikowanej politycznej grze. Nietypowej dla gier scenerii towarzyszy równie unikatowa oprawa graficzna inspirowana neoklasycyzmem.

We. The Revolution postawi gracza w moralnie niejednoznacznych sytuacjach, w których nie ma oczywistych rozwiązań, a podejmowane decyzje nigdy nie są jednoznaczne. Władza nad ludzkim życiem i śmiercią to ciężar, odpowiedzialność i siła, które mogą wpłynąć na losy rewolucji.

Twórz historię i decyduj, kogo ułaskawić, a kogo posłać na śmierć:

  1. Poczuj na własnej skórze atmosferę szaleństwa i terroru Rewolucji Francuskiej.
  2. Wydawaj wyroki w skomplikowanych i wieloznacznych etycznie sprawach sądowych. Zarządzaj procesem – przesłuchuj świadków, analizuj dowody, czytaj raporty i wydawaj wyroki
  3. Po zakończeniu każdego dnia pracy, konfrontuj swoje decyzje z rodziną. Twoi bliscy mogą mieć zupełnie inne zdanie na temat Twoich wyroków
  4. Współpracuj lub walcz z frakcjami biorącymi udział w wyścigu o władzę nad zrewoltowanym Paryżem. Spraw, by stali się ulegli lub pozbądź się ich
  5. Weź udział w rozgrywce, która stanowi niesamowity miks gatunków
  6. Odkryj niesamowitą oprawę graficzną nawiązującą do sztuki neoklasycznej

"Praca nad We. The Revolution była niesamowitą podróżą. Gra startowała jako niewielki projekt, ale dwa Gamescomy, trzy PAX-y i jeden globalny presstour później, wydajemy dużą grę z rozbudowaną i zróżnicowaną rozgrywką. To nie jest typowy dramat sądowy jakich sporo znamy z rynku gier - w We. The Revolution oprócz decydowania o losie innych ludzi na sali sądowej, będziesz musiał skupić się na bardzo napiętych relacjach rodzinnych głównego bohatera, a nawet dowodzić własnymi jednostkami w taktycznych bitwach". - powiedział Michał Gembicki, prezes Klabatera.