Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2022, 17:15

Premiera The Chant, horroru w pełnej polskiej wersji językowej

Dziś premiera gry The Chant – psychodelicznego horroru, którego akcja dzieje się na (z pozoru) rajskiej wyspie. Pierwsze recenzje wskazują na mieszany odbiór produkcji studia Brass Token.

Źrodło fot. Brass Token
i

Chociaż Halloween już za nami, dobry horror w dalszym ciągu jest w cenie. Twórcy The Chant postanowili właśnie dziś zaprezentować światu swoje debiutanckie dzieło, którym jest psychodeliczny horror na rajskiej wyspie z tajemniczym kultem w roli głównej.

Rajska wyspa i hipisi

Fabułę The Chant śledzimy oczami (a raczej zza pleców, bo to gra TPP) Jess, która postanawia rzucić wszystko i udać się na rajską wyspę u wybrzeża Pacyfiku. Trafia tam do „duchowego” obozu, którego uczestnicy to członkowie kultu New Age.

Na miejscu Jess wpada w niemałe tarapaty, kiedy okazuje się, że kultyści za sprawą rytuału sprowadzili do naszego świata potwory z innego wymiaru, które, jak można się domyśleć, nie mają wobec nas przyjacielskich zamiarów. Naszym zadaniem jest walka o przetrwanie oraz rozwiązanie zagadki sprzed lat.

Na pohybel negatywnym emocjom

Od strony rozgrywki mamy do czynienia z horrorem akcji z perspektywy TPP. Gra oferuje nam wiele mechanik, m.in. crafting, w którym możemy łączyć znalezione zioła i olejki w różne kombinacje, trzy różne paski zdrowia, o które musimy dbać (duch, ciało i umysł), czy „duchową walkę” – w jej trakcie musimy uważać na negatywne emocje, którymi karmią się nasi przeciwnicy.

W The Chant można zagrać w naszym rodzimym języku – gra oferuje pełną lokalizację, czyli nie tylko napisy, ale też polski dubbing.

Mieszane opinie

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje gry, które są raczej przeciętne. W tym momencie średnia ocen w serwisie Metacrtitc wynosi 63/100 (wersja na PS5; na bazie 7 opinii).

Wśród najczęściej wymienianych wad znajdują się takie aspekty jak:

  • mało angażująca fabuła oraz słabo napisane postacie,
  • toporny system walki,
  • przeciętna oprawa graficzna.

Jeśli chodzi o pozytywy, to krytycy przywołują:

  • niektóre ciekawe mechaniki, jak np. trzy paski zdrowia,
  • design lokacji oraz potworów,
  • paranormalny klimat.

Cena gry waha się od 169 zł do 179 zł w zależności od platformy. Jeśli chcecie sprawdzić wymagania sprzętowe wersji na PC, to zapraszamy pod ten link. Oprócz „blaszaków” produkcja wyszła również na PlayStation 5 oraz Xboksa Series X|S.

Michał Ciężadlik

Michał Ciężadlik

Półprofesjonalny muzyk, którego zajawka zaczęła się w dzieciństwie i żyje do tej pory. Za dzieciaka myślał, że zostanie gwiazdą rocka (i po dziś dzień ma niewielką nadzieję, że to się spełni). Był w kilku zespołach w okresie liceum i studiów, ale z żadnym nie odniósł sukcesów, lecz po części żyje z muzyki – niestety, grając do kotleta i na weselach. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca, wolał poszukać czegoś innego. Imał się różnych zawodów, często zupełnie niezwiązanych z zawodem; przez kilka lat był nawet barmanem. Do Gry-Online.pl trafił w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalnym padawanem Newsroomu, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. W grach obecnie preferuje multi nad singla; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100h, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

więcej

E3 2021