Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 listopada 2022, 17:06

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Nowy Herkules od braci Russo będzie eksperymentalną wersją inspirowaną przez TikToka

Aktorska wersja animacji Herkules z 1997 roku to kolejna produkcja Disneya, która powoli zmierza na duże ekrany. Producenci projektu, bracia Russo, zdradzili kilka szczegółów na temat widowiska. Czy wizja twórców przypadnie widzom do gustu?

Źródło fot. Herkules, John Musker, Ron Clements, Disney, 1997
i

Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Disney przygotowuje się do stworzenia widowiska live-action na podstawie kultowej animacji Herkules. Za kamerą projektu stanie reżyser aktorskiej wersji Aladyna – Guy Ritchie; natomiast producentami przedsięwzięcia są bracia Russo. Słynny duet zdradził nieco szczegółów na temat filmu.

W rozmowie z Variety Joe i Anthony Russo wyznali, że nowa adaptacja będzie się bardzo różnić od swego pierwowzoru z 1997 roku. Co prawda nie ma w tym nic zaskakującego, bowiem od dawna wiemy, że nadchodzący Herkules – w przeciwieństwie do poprzednich filmów live-action wytwórni – inaczej przedstawi klasykę Disneya. Niepokój może jednak budzić stwierdzenie producentów, że obraz będzie swoistym „eksperymentem”. Bracia potwierdzili zarazem, że nowe widowisko będzie… musicalem inspirowanym przez TikToka.

W kontekście tonu [film] będzie dość eksperymentalny. W realizacji zresztą też. Myślę, że [Disney] cieszy się na myśl o tym, jakie nowości możemy wnieść – tak by nie była to tylko reinterpretacja filmu animowanego. Guy jest do tego zadania idealny, bo ma smykałkę do eksperymentowania. (...) Pojawiają się pytania o to, jak zrobić to w wersji musicalowej. Dzisiejsza publiczność została przeszkolona przez TikToka, prawda? Jakie są ich oczekiwania co do tego, jak ten musical ma wyglądać? To może być świetną zabawą i pomóc nam nieco przekroczyć granice w wykonywaniu współczesnego musicalu – powiedzieli bracia Russo.

Za pierwszą wersję scenariusza do filmu odpowiada Dave Callaham. Twórca pracował ostatnio dla Marvel Studios – a tym samym również dla Disneya – przy okazji Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni. Herkules wciąż czeka na obsadzenie głównej roli. W momencie pisania tej wiadomości nie wiemy niestety, kiedy film pojawi się w kinach.

W oczekiwaniu na kolejne informacje warto przypomnieć sobie oryginalną animację Herkules. Możecie ją obejrzeć na platformie Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej