Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2021, 11:38

Premiera Star Wars Eclipse dopiero za kilka lat - plotka o problemach Quantic Dream

W Star Wars Eclipse możemy zagrać dopiero za kilka lat. Studio Quantic Dream ma problemy z silnikiem gry oraz ze znalezieniem odpowiednich pracowników.

W SKRÓCIE:
  1. Według plotek premiera Star Wars Eclipse może nastąpić dopiero za kilka lat.
  2. Powodem są problemy z silnikiem oraz ze znalezieniem odpowiednich pracowników do studia.

Od premiery Star Wars Eclipse może nas dzielić nawet kilka lat. Znany z przecieków na temat serii Battlefield Tom Henderson podzielił się na Twitterze kilkoma nieoficjalnymi informacjami na temat gry. Jedną z nich jest spodziewana data premiery, która raczej nie nastąpi wcześniej niż za 3-4 lata. O ile po drodze tytuł nie zostanie opóźniony.

Premiera Star Wars Eclipse dopiero za kilka lat - plotka o problemach Quantic Dream - ilustracja #1
Jeden z tweetów Hendersona na temat Star Wars Eclipse.

Według doniesień Hendersona jednym z największych wyzwań, z jakimi zmaga się paryski oddział Quantic Dream (nadzorujący główne prace), jest nieprzystosowany do gier akcji z otwartym światem silnik, na którym działały poprzednie gry studia. Sporą przeszkodą może być także ogromny problem ze znalezieniem potrzebnych pracowników. W tym momencie paryski oddział studia posiada ponad 60 wolnych stanowisk pracy, a montrealski – dziewięć.

Inną ciekawostką jest fakt, że mocno zaangażowany w pisanie scenariusza jest David Cage, co bez dwóch zdań ucieszy fanów jego talentu. Nic nie wiadomo o innych osobach zajmujących się fabułą Star Wars Eclipse, które, co warte jest przypomnienia, osadzone zostało w czasach Wielkiej Republiki.

  1. Star Wars Eclipse – strona oficjalna