Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2015, 12:40

autor: Meehow

Premiera Mortal Kombat X; mikrotransakcje ułatwią... wykonywanie Fatalities

Dzisiaj ma miejsce premiera Mortal Kombat X na pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Koncern Warner Bros. wprowadził... mikrotransakcje ułatwiające wykonywanie Fatalities.

Mortal Kombat X - Premiera Mortal Kombat X; mikrotransakcje ułatwią... wykonywanie Fatalities - wiadomość - 2015-04-14
Mortal Kombat X

Dzisiaj, tj. 14 kwietnia, ma miejsce premiera Mortal Kombat X – dziesiątej odsłony legendarnej serii niezwykle brutalnych i kontrowersyjnych bijatyk, zapoczątkowanej w 1992 roku na dawno zapomnianych już „automatach”. Od dziś grać mogą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol Xbox One i PlayStation 4; użytkownikom platform past-genowych – Xbox 360 i PlayStation 3 – przyjdzie jeszcze poczekać najprawdopodobniej do tegorocznego lata. Najnowsze Mortal Kombat jest również dostępne od tygodnia na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Nie zabrakło także „atrakcji” na premierę – okazało się bowiem, że wydawca gry, koncern Warner Bros., postanowił wypuścić co najmniej kontrowersyjne pakiety, które z pewnością zapiszą się zarówno w historii cyklu, jak i szeroko pojętych mikrotransakcji w ogóle. Otóż gracze mogą nabyć tzw. Easy Fatalities, czyli dodatek ułatwiający wykonywanie określonej liczby (nie)sławnych finisherów – kultowych Fatalities. O ile nie wpływa to w żaden sposób na balans rozgrywki, to z pewnością „starzy” fani serii Mortal Kombat złapią się za głowę, gdyż to właśnie odkrywanie i wprawne wykonywanie trudnych ruchów stanowiło esencję „skillowania się” w poprzednich Mortalach. Niestety prima aprilis obchodziliśmy dwa tygodnie temu. Obyśmy tylko nie doczekali się DLC zapewniającego nieśmiertelność.

Recenzje Mortal Kombat X

Pominąwszy wyżej wspomniane kuriozum, jak dotąd Mortal Kombat X zebrało bardzo dobre oceny. Oto kilka wybranych recenzji: