Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 lipca 2021, 16:05

autor: Karol Laska

Znamy tytuł Predatora 5. Film ma dorównać oryginałowi

Poznaliśmy nowe szczegóły na temat piątej części Predatora. Skull, bo tak brzmi jej oficjalny tytuł, jest według twórców filmem, który dorównuje oryginałowi pod wieloma względami.

Dan Trachtenberg, znany dotychczas z takich dzieł jak Cloverfield Lane 10, Czarne lustro czy The Boys, pracuje aktualnie nad Predatorem 5, na którego temat nie wiedzieliśmy jak dotąd zbyt wiele. Zmieniło się to dzięki wywiadowi serwisu Collider z producentami wspomnianego dzieła, Johnem Davisem oraz Johnem Foxem. Opowiedzieli oni nieco więcej o najnowszej odsłonie popularnej serii.

Produkcja będzie nosiła tytuł Skull, a jej fabuła skupi się na początkach Predatora na Ziemi. Ponadto w głównej roli zobaczymy postać żeńską, co jest według producentów kolejnym interesującym elementem filmu. Wiążą oni z dziełem naprawdę spore nadzieje. Ba, Davis uważa nawet, że piąty Predator jest na poziomie części pierwszej:

To będzie, przynajmniej tak sądzę, drugi najlepszy albo i nawet pierwszy… chyba po prostu film, który dorówna oryginałowi. Rozumiecie? Czuję, że pierwsza część była wspaniałym, interesującym dziełem, i doskonale wiem, co się w niej udało. Uważam jednak, że nigdy nie zdołano stworzyć czegoś na jej poziomie, a próbowaliśmy wielu różnych rzeczy. Najnowsza odsłona będzie godnym uzupełnieniem tej pierwszej. Będzie równie dobra.

Skull znajduje się ponoć na samym finiszu, jeżeli chodzi o proces produkcyjny. Potem przyjdzie pora na dość czasochłonny montaż, ale możemy być raczej pewni, że dzieło zadebiutuje w 2022 roku (być może nawet w jego pierwszej połowie). Co z tego wyjdzie? Oby rzeczywiście coś wartego uwagi.

  1. Predator 5 w produkcji - znamy reżysera i scenarzystę