Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2020, 21:04

autor: Entelarmer

Poznaliśmy reprezentację Polski w FIFA 20

Znamy już pełny skład polskiej kadry e-sportowej w grze FIFA 20. Wczorajszy finał eliminacji do krajowej reprezentacji wyłonił dwóch ostatnich zawodników, którzy będą reprezentować Polskę w międzynarodowych rozgrywkach.

Polska e-reprezentacja w piłce nożnej w pełnej krasie. - Poznaliśmy reprezentację Polski w FIFA 20 - wiadomość - 2020-02-17
Polska e-reprezentacja w piłce nożnej w pełnej krasie.

Wczoraj odbyły się finałowe rozgrywki zapowiadanych eliminacji do oficjalnej reprezentacji Polski w grze FIFA 20. W ich ramach wyłoniono dwóch ostatnich członków krajowej kadry e-sportowej, którzy będą reprezentować nas w zawodach. Kacper „Furman” Furmanek oraz Miłosz „milosz93” Bogdanowski zwyciężyli w kwalifikacjach odpowiednio na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. Obaj dołączą do Damiana „Damie” Augustyniaka oraz Gracjana „El Polako” Gołębiewskiego, którzy zajmują najwyższe miejsca spośród naszych rodaków w światowym rankingu FIFA Global Series. Pierwszy z nich ma szóstą pozycję wśród graczy na platformie Sony, natomiast drugi – trzydziestą na konsoli Microsoftu.

Zespół prowadzony przez Jarosława Radzia będzie miał okazję wykazać się w trakcie nadchodzących eliminacji do FIFA eNations Cup 2020. Druga edycja zawodów, w której zmierzą się dwuosobowe zespoły, tym razem pozwoli kibicom oglądać rozgrywki na żywo w hali (wzorem innych większych wydarzeń e-sportowych), gdzie 48 graczy z 24 krajów będzie rywalizować o mistrzostwo i pulę nagród o wartości 100 tysięcy dolarów. Jeżeli naszym zawodnikom się powiedzie w kwietniowych kwalifikacjach online, zobaczymy ich w dniach 22-24 maja w Kopenhadze w Danii, będącej gospodarzem tegorocznych rozgrywek. Jeśli zaś chcielibyście obejrzeć finał kwalifikacji do polskiej kadry, nagranie z transmisji znajdziecie na Facebooku.