filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 sierpnia 2022, 16:23

autor: Kamil Kleszyk

Powstanie Prey 2? Producent o przyszłości serii Predator

Po wielkim sukcesie, jakim okazało się widowisko Prey, wieloletni producent serii Predator w jednym z wywiadów postanowił opowiedzieć nieco na temat ewentualnej kontynuacji filmu oraz przyszłości całej marki.

Fot.: Predator: Prey, Dan Trachtenberg, Twentieth Century Fox, 2022.

Można powiedzieć, że John Davis jest jednym z ojców sukcesu marki Predator. Producent od debiutu pierwszej odsłony cyklu z 1987 roku nieprzerwanie czuwał nad kolejnymi projektami o kosmicznym łowcy, włącznie z najnowszą produkcją Hulu, Prey. A droga, jaką przeszedł wraz z Predatorem, zdecydowanie nie należała do najłatwiejszych.

Po sukcesie oryginału z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, przyszedł czas na nieprzerwane pasmo klęsk i rozczarowań dla franczyzy. Niemal każda kolejna odsłona o kosmicznym łowcy spotykała się z coraz gorszym odbiorem publiczności. Dlatego trzeba przyznać, że John Davis podjął bardzo ryzykowną decyzję, zgadzając się na stworzenie kolejnego filmu o bezwzględnym myśliwym. Jak się później okazało, był to strzał w dziesiątkę. Prey stał się ratunkiem dla całego uniwersum i szansą na jego rozwój.

W trakcie niedawnego wywiadu dla Variety, producent skomentował sukces widowiska i sposób, w jaki otworzył on przyszłość dla całej serii. Według Davisa możliwości związane z Predatorem są niemal nieograniczone.

Cóż, może będzie to historia typu origin. Prawda? Może będzie to kolejna opowieść Obcy kontra Predator, może nowa współczesna wersja. A może będzie to coś pomiędzy. Myślę, że ta postać może pojawiać się w różnych momentach z historii – powiedział w rozmowie producent.

Mimo że wypowiedź Davisa brzmi nieco enigmatycznie, to jest on wyraźnie zainteresowany długoterminową przyszłością franczyzy Predatora. Rozmawiając o Prey, producent wspierał reżysera Dana Trachtenberga, który zwrócił się do niego w sprawie prequela, jeszcze w 2018 roku, gdy ówczesny Predator był już w produkcji.

Ponadto Davis przypisuje Trachtenbergowi koncepcję widowiska, mówiąc, że wykonał "wspaniałą pracę" nad filmem, i że jego wyobraźnia przyczyniła się do sukcesu tytułu. Producent nie szczędził również pochwał Disneyowi za zrozumienie potencjału serii Predator. Według niego "świeża reinterpretacja" uniwersum jest tym, co może pomóc marce przetrwać próbę czasu.

Jaką drogę obiorą twórcy w przypadku historii kosmicznego łowcy? Przekonamy się z czasem. Miejmy jednak nadzieję, że wysoki poziom Prey zostanie przeniesiony na kolejne filmy z serii.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej