Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 maja 2018, 12:42

autor: Aquma

Powstaje mobilne Project CARS

Firma Slightly Mad Studios zapowiedziała, że w studiu Gamevil powstaje mobilny spin-off jej wyścigowej serii Project CARS. Produkcja będzie nosiła tytuł Project CARS GO i trafi na urządzenia z systemami iOS i Android w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Project CARS na telefonach? Czemu nie. - Powstaje mobilne Project CARS - wiadomość - 2018-05-16
Project CARS na telefonach? Czemu nie.

Odpowiedzialna za cykl wyścigowy Project CARS firma Slightly Mad Studios zapowiedziała, że w produkcji znajduje się jego mobilny spin-off, zatytułowany Project CARS GO. Tworzeniem omawianego tytułu zajmuje się amerykańskie studio deweloperskie Gamevil i jest on reklamowany jako autentyczna, zapewniająca dużą frajdę, pełnowartościowa „ścigałka”. W produkcji znajdziemy m.in. licencjonowane samochody i system umożliwiający modyfikowanie pojazdów.

Project CARS GO umieści graczy w fotelu kierowcy, umożliwiając doświadczenie wyzwalającej pokłady adrenaliny gry wyścigowej w zupełnie nowy sposób. Gatunek wyścigówek ma dużą, oddaną grupę fanów, którzy już niedługo będą mogli wciskać pedał gazu w podłogę i palić gumę – powiedział szef Slightly Mad Studios, Ian Bell.

Pierwsza część Project CARS zadebiutowała na rynku w 2015 r. w wersjach na PC, PlayStation 4 i Xboksa One (planowane były także wydania na PlayStation 3, Xboksa 360 oraz WiiU, jednak zostały skasowane). Sequel ukazał się we wrześniu zeszłego roku na tych samych platformach. Obydwie gry zostały ciepło przyjęte przez branżowe media i mogą się pochwalić średnimi z recenzji na poziomie 82-83% (mowa o serwisie Metacritic i wersji na PS4, jednak oceny wydań na inne platformy oscylują w podobnym przedziale).

Gra Project CARS GO nie ma na razie daty premiery, wiadomo natomiast, że trafi na urządzenia z systemami iOS oraz Android i zostanie udostępniona w modelu free-to-play z mikrotransakcjami.

  1. Recenzja gry Project CARS 2 – najładniejsza gra wyścigowa, ale czy najlepsza?
  2. Project CARS – oficjalna strona serii
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Project CARS GO

Project CARS GO