Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2020, 12:10

Powrót Left 4 Dead 2 - DLC The Last Stand przyciągnęło tysiące graczy

Po jedenastu latach od premiery Left 4 Dead 2 otrzymało nowy dodatek – The Last Stand. Opracowane przez członków społeczności rozszerzenie wprowadza nową kampanię, lokacje oraz bronie. Patch obejmuje też szereg poprawek. Dodatkowo grę można sprawdzić za darmo przez weekend i nabyć na Steamie z bardzo dużym upustem.

Powrót Left 4 Dead 2 - DLC The Last Stand przyciągnęło tysiące graczy - ilustracja #1
Left 4 Dead 2 wiecznie żywe.

W SKRÓCIE:

  1. wczoraj zadebiutował darmowy dodatek The Last Stand do Left 4 Dead 2;
  2. aktualizacja wprowadza nową kampanię, areny, bronie i osiągnięcia, a także szereg poprawek;
  3. DLC zostało opracowane przez kilkudziesięciu członków społeczności, ze wsparciem studia Valve Software;
  4. L4D2 można ogrywać za darmo przez weekend i kupić o 80% taniej.

Left 4 Dead 2 otrzymało wczoraj pierwszy dodatek od ośmiu lat (jedenaście lat po premierze gry). Mowa o DLC The Last Stand, o którym pisaliśmy kilkukrotnie w ostatnich tygodniach. Darmowe rozszerzenie zostało opracowane we współpracy ze społecznością i zawiera dwadzieścia sześć nowych aren do trybu survival, cztery areny do modułu Scavenge oraz kampanię The Last Stand bazującą na mapie The Lighthouse. Poniżej przypominamy oficjalny trailer.

Warto odnotować, że poza wymienionymi nowościami aktualizacja wprowadziła też trzydzieści osiągnięć, dwie kolejne bronie do walki wręcz (łopatę i widły), nowe animacje, mutacje oraz szereg poprawek. Dodatkowo doczekaliśmy się oficjalnej implementacji na serwerach L4D2 broni znanych z Counter-Strike: Source. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym adresem.

Nad DLC pracowało przeszło trzydziestu członków społeczności L4D, wspieranych przez studio Valve. Ukończenie projektu zajęło im jedenaście miesięcy.

By uczcić premierę dodatku, deweloperzy z Valve Software postanowili umożliwić graczom ogrywanie swojego tytułu za darmo przez weekend. Grę można też nabyć z osiemdziesięcioprocentowym rabatem (kosztuje teraz trochę ponad siedem złotych). Wygląda na to, że rozszerzenie i promocja zachęciły graczy do powrotu (lub sięgnięcia po grę po raz pierwszy) – według danych serwisu SteamCharts w produkcję gra obecnie przeszło 35 tys. osób, a najlepszy wynik z ostatnich 24 godzin to ponad 60 tys. graczy.

  1. Left 4 Dead 2 - recenzja gry
  2. Gry z coopem, w których spędzicie ze znajomymi dziesiątki godzin
  3. Valve powinno zrobić Left 4 Dead 3. To pomysł warty miliony
  4. Left 4 Dead 2 – strona oficjalna