Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Materiały promocyjne 11 czerwca 2024, 12:00

Final Symphony 2 - wyjątkowe wydarzenie z muzyką symfoniczną z Final Fantasy

21 września we Wrocławiu odbędzie się druga część trasy koncertowej Final Symphony 2. Jest to wyjątkowe muzyczne wydarzenie, skierowane nie tylko do fanów serii Final Fantasy.

Źródło fot. Final Symphony
i

Miłośnicy serii Final Fantasy zdecydowanie nie mają ostatnio powodów do narzekań. Wydana niedawno druga część remake’u „siódemki” spotkała się z pozytywnym odbiorem, ale i wcześniejsza „szesnastka” może pochwalić się świetnymi ocenami.

Co istotne, Final Fantasy XVI jako pierwsza część w historii serii doczekała się polskiej wersji językowej, ale to nie wszystko na co mogą liczyć fani z Polski, bowiem już 21 września w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu odbędzie się druga edycja licencjonowanej, światowej trasy koncertowej – Final Symphony 2, którą portal GRY-Online.pl objął patronatem medialnym.

Weź udział w Final Symphony II

Final Symphony 2 – co warto wiedzieć?

Pierwsza część koncertu odbyła się 14 października 2023 r. w tym samym obiekcie i zebrała świetne opinie od słuchaczy. Materiał przedstawiający to wydarzenie wraz z wywiadami możecie zobaczyć poniżej.

Druga odsłona zabierze nas do światów gier Final Fantasy V, VIII, IX oraz XIII, do których utwory skomponowali Nobuo Uematsu oraz Masashi Hamauzu. Co istotne, to muzyczne wydarzenie skierowane jest nie tylko do zagorzałych fanów serii, lecz także do każdego, kto docenia prezentowaną w ten sposób sztukę.

Chociaż w dzisiejszych czasach jest wiele koncertów muzyki z gier, tym, co wyróżnia Final Symphony, jest swoboda i artystyczny sposób, w jaki oryginalna muzyka jest interpretowana. Oferuje to coś naprawdę nowego, nie tylko dla fanów samych gier – Nobuo Uematsu.

Źródło: Game Music Foundation. - Final Symphony 2 - wyjątkowe wydarzenie z muzyką symfoniczną z Final Fantasy odbędzie się we Wrocławiu - wiadomość - 2024-06-11
Źródło: Game Music Foundation.

Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie Orkiestra Symfoniczna NFM Filharmonii Wrocławskiej, której doświadczenie zdobyte podczas pracy z aranżacjami muzyki z gier gwarantować będzie wrażenia na najwyższym poziomie. Natomiast organizacją zajmuje się Fundacja Game Music. Bilety na Final Symphony 2 dostępne są do nabycia w serwisie Ticketmaster.

Marcin Bukowski

Marcin Bukowski

Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej, który postanowił poświęcić swoje życie grom wideo. W czasach dzieciństwa gubił się w Górniczej Dolinie oraz „wbijał golda” w League of Legends. Dwadzieścia lat później gry nadal bawią go tak samo. Dziś za ulubione tytuły uważa Persony oraz produkcje typu soulslike od From Software. Stroni od konsol, a wyjątkowe miejsce w jego sercu zajmuje PC. Po godzinach hobbystycznie działa jako tłumacz, tworzy swoją pierwszą grę bądź spędza czas na oglądaniu filmów i seriali (głównie tych animowanych).

więcej