Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2022, 10:20

Porzucił szkołę jako 15-latek, by robić karierę w Fortnite, teraz opuszcza grę

Trzy lata temu Benjyfishy porzucił szkołę dla kariery w Fortnite. Miłość do gry nie trwała jednak zbyt długo.

Trzy lata temu decyzja jednego z graczy Fortnite’a (poparta przez jego matkę) wzbudziła dość spore kontrowersje w niektórych kręgach. Benjyfishy postanowił opuścić szkołę w wieku 15 lat i przejść na nauczanie domowe, by móc skupić się na karierze e-sportowej.

Jego miłość do gry nie trwała jednak długo. Po trzech latach przeszedł na fortnite’ową emeryturę.

Fortnite ważniejszy niż szkoła

Benjy „Benjyfishy” Fish swoją karierę rozpoczął w 2019 roku. Miał wtedy 15 lat i zaczął brać udział w pełnoprawnych turniejach Fortnite’a.

Był jednak jeden problem. Zawody odbywały się w USA, a on mieszkał w Wielkiej Brytanii. Benjyfishy zarywał więc noce i nie radził sobie z nauką, ponieważ był zbyt zmęczony, by skupiać się na czymkolwiek poza graniem.

Rozwiązanie tego problemu okazało się dość radykalne. Benjy oraz jego matka stwierdzili, że będzie on uczył się w domu i zrezygnuje z uczęszczania do tradycyjnej szkoły.

Dzięki temu miał zdecydowanie luźniejszy grafik i więcej czasu na udział w turniejach. Materiał z 2 lat szkolnej edukacji miał opanować w trakcie 3 lat domowego nauczania.

Oczywiście nie brzmi to, jak rozsądna decyzja, lecz trzeba przyznać, że pokusa była duża. Podczas turniejów Benjyfishy mógł zarobić nawet miliony dolarów. Ponadto nie był ewenementem. Średnia wieku zawodników biorących udział w Fortnite World Cup 2019 wynosiła zaledwie 16 lat.

Pierwsze tysiące na koncie

Początek kariery Benjy’ego był całkiem obiecujący. Nie zarobił milionów, lecz 2019 rok zakończył z zyskiem w wysokości ponad 500 tysięcy dolarów. Jednocześnie zaczął prowadzić kanał na Twitchu, gdzie zebrał spore grono widzów (aktualnie 3,9 miliona obserwujących).

Tendencja ta nie była jednak wzrostowa. W 2020 roku Benjyfishy zarobił zdecydowanie mniej (113 tysięcy dolarów), co związane było także z końcem największej popularności Fortnite’a.

2021 rok wyglądał jeszcze gorzej. Tym razem graczowi udało się zarobić podczas turniejów tylko 60 tysięcy dolarów, co jest znacznym spadkiem w stosunku do sumy wygenerowanej dwa lata wcześniej.

Podobnie sprawy miały się na Twitchu. Benjyfishy bardzo szybko tracił zainteresowanie społeczności. Liczba jego aktywnych widzów spadła o ponad 60%.

Koniec miłości

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wcześniej problemy, nie powinno nikogo dziwić, że Benjy (mający już 18 lat) stracił zainteresowanie Fortnite’em. Stwierdził, że jego miłość do gry ostatecznie przeminęła (via Mein-MMO).

Nie oznacza to jednak, że planuje radykalną zmianę kariery. Anglik nadal będzie angażował się w e-sport, lecz zmieni tytuł, na którym się skupi. Od pewnego czasu jego głównym obiektem zainteresowania jest Valorant.

Na razie nie może pochwalić się wielkimi sukcesami na tym polu, lecz twierdzi, że znowu czuje radość z gry. Jednocześnie uważa, że decyzja o zmianie trybu edukacji przed laty była słuszna. Do dziś jest wdzięczny swojej matce za wsparcie, które mu okazała.

  1. Benjyfishy – kanał gracza na Twitchu