Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2012, 14:23

autor: Adrian Werner

PopCap stworzy FPS-ową adaptację Plants vs Zombies?

Pojawiły się informacje, że studio PopCap Games pracuje nad nowym projektem opartym na silniku Frostbite 2. Według plotek będzie to wieloosobowy FPS związany z serią Plants vs Zombies.

Czy Plants vs Zombies zostanie przerobione na FPS-a? - PopCap stworzy FPS-ową adaptację Plants vs Zombies? - wiadomość - 2012-12-07
Czy Plants vs Zombies zostanie przerobione na FPS-a?

Zespół PopCap Games kojarzony jest głównie z grami casualowymi, takimi jak Peggle, Bejeweled czy Plants vs Zombies. Wkrótce może to jednak ulec zmianie. Według najnowszego ogłoszenia studio szuka pracowników do stworzenia wysokobudżetowej produkcji konsolowej. Co więcej, projekt ten powstaje na bazie silnika Frostbite 2, czyli technologii znanej m.in. z Battlefield 3 i Need for Speed: Most Wanted.

  1. PopCap Games – strona oficjalna

Na razie nie zostały wypuszczone żadne konkrety na temat nowego projektu PopCap. Pojawiły się jednak plotki, że będzie to pierwszoosobowa strzelanka powiązana z Plants vs Zombies. Gra miałaby kłaść duży nacisk na tryb wieloosobowy i jednocześnie być mocno inspirowana rozwiązaniami oraz stylem wizualnym z Team Fortress 2. Oczywiście, należy pamiętać, że do czasu oficjalnego potwierdzenia wszystkie te informacje są jedynie spekulacjami.

PopCap Games to amerykańskie studio deweloperskie założone w 2000 roku. Najpopularniejszą marką zespołu jest seria Bejeweled, która sprzedała się w ponad 50 mln egzemplarzy. W lipcu zeszłego roku studio zostało wykupione przez firmę Electronic Arts za 100 mln dolarów.