Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2023, 13:30

37 milionów osób może się ubiegać o zwrot pieniędzy od Epic Games

Gracze Fortnite mają szansę na odzyskanie pieniędzy za niesłuszne transakcje. O zwroty mogą ubiegać się do początku przyszłego roku.

Źródło fot. Epic Games.
i

Epic Games Store miało konkurować ze Steamem na rynku dystrybucji cyfrowej, ale na razie jej właściciel ma za sobą przegraną walkę w sądzie z klientami. Federalna Komisja Handlu (FTC) poinformowała, że ponad 37 milionów osób może domagać się od Epic Games zwrotu pieniędzy za mikrotransakcje w grze Fortnite.

Fortnite na PC pobierzesz tutaj

Ogłoszenie jest pokłosiem decyzji z marca, na mocy której firma miała wypłacić 245 mln dolarów odszkodowania graczom Fortnite i ich rodzicom za „stosowanie nieoczywistych rozwiązań, wrabiających użytkowników w niechciane zakupy oraz pozwalających dzieciom na dokonywanie opłat bez nadzoru rodziców”. Wcześniej Epic Games musiało zapłacić 275 mln dol. grzywny.

Jak czytamy w ogłoszeniu na oficjalnej stronie Komisji, po zwroty mogą zgłaszać się:

  1. osoby, które zapłaciły walutą w grze za niechciane przedmioty pomiędzy styczniem 2017 roku a wrześniem 2022 r;
  2. rodzice lub opiekunowie dzieci, które dokonały płatności kartą kredytową bez ich wiedzy lub zgody w okresie od stycznia 2017 roku do listopada 2018 r.;
  3. użytkownicy z kontami Epic zablokowanymi po złożeniu skargi do firmy obsługującej ich karty kredytowe w związku z niesłusznie narzuconymi opłatami pomiędzy styczniem 2017 r. a wrześniem 2022 roku.

W celu sprawdzenia, czy kwalifikujemy się do zwrotu, konieczne jest wypełnienie wniosku na oficjalnej stronie FTC i podanie swojego identyfikatora konta Epic. Znajdziecie go na stronie Epic Games po zalogowaniu w sekcji ustawień konta. Szczegółową instrukcję znajdziecie tutaj.

Wnioski można składać do 17 stycznia 2024 roku, przy czym w przypadku niepełnoletnich graczy zgłoszenie musi wypełnić rodzic lub opiekun (tj. osoba w wieku co najmniej 18 lat).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej