Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 20 marca 2020, 11:30

autor: AlexB

Polski horror zamiast do kin trafił na platformę Netflix

Dziś na platformie Netflix zadebiutował polski horror W lesie dziś nie zaśnie nikt w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego z Julią Wieniawą-Narkiewicz, Mirosławem Zbrojewiczem, Piotrem Cyrwusem i Olafem Lubaszenko w rolach głównych. Produkcja pierwotnie miała zadebiutować w kinach w ubiegłym tygodniu.

W SKRÓCIE
  1. Dziś na platformie Netflix zadebiutował polski horror W lesie dziś nie zaśnie nikt.
  2. Pierwotnie film miał mieć swoją premierę kinową w piątek 13 marca.

Branża filmowa jest jedną z wielu cierpiących z powodu epidemii koronawirusa i wiążącą się z nią kwarantanną. Spadające dochody w box office doprowadziły do tego, że wiele filmów, które miało być rozpowszechniane w tradycyjnej kinowej dystrybucji, pojawiło się w sieci na różnych platformach streamingowych. Dotyczy to takich produkcji, jak Niewidzialny człowiek, Polowanie, Emmy czy polska Sala Samobójców: Hejter od nominowanego do Oscara Jana Komasy. Dziś, dość niespodziewanie, dołączyła do nich kolejna - W lesie dziś nie zaśnie nikt. Horror w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego (Plac zabaw) można obejrzeć na platformie Netflix. Pierwotnie miał on zadebiutować w kinach 13 marca, czyli w miniony piątek.

Polski horror zamiast do kin trafił na platformę Netflix - ilustracja #1
W lesie dziś nie zaśnie nikt mogą od dziś zobaczyć wszyscy posiadacze subskrypcji Netfliksa.

W lesie dziś nie zaśnie nikt to polska wariacja na temat slasherów. Akcja filmu rozpoczyna się w momencie, gdy grupa uzależnionych od technologii nastolatków trafia na obóz „offline”. Ma to być pełen przygód przyjemny odpoczynek od zgiełku cywilizacji. Problemy zaczynają się, gdy podczas wędrówki po lesie ginie jeden z uczestników wyprawy. W trakcie poszukiwań pozostali odkryją mroczne tajemnice kryjące się między drzewami i zostaną zmuszeni do dramatycznej walki o życie, podczas której odkryją, „czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie” (za opisem dystrybutora).

Ze scenariusz W lesie dziś nie zaśnie nikt odpowiada sam Bartosz M. Kowalski oraz Jan Kwieciński i Mirella Zaradkiewicz. Tę ostatnią możecie kojarzyć jako kierowniczkę produkcji Jagi, Operacji Bazyliszek czy Twardowsky'ego 2.0 Tomasza Bagińskiego. W filmie wystąpili między innymi Julia Wieniawa-Narkiewicz (Kobiety mafii, Rodzinka.pl), Wiktoria Gąsiewska (Katyń, Jasminum), Mirosław Zbrojewicz (Chłopaki nie płaczą, E=mc2), Gabriela Muskała (Wołyń, 7 uczuć, Być jak Kazimierz Deyna), Olaf Lubaszenko (Kroll, Krótki film o miłości, Sfora), Piotr Cyrwus (Klan, Fanatyk) oraz Wojciech Mecwaldowski (Dziewczyna z szafy, Juliusz).

  1. W lesie dziś nie zaśnie nikt na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.