Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2020, 10:56

autor: Adrian Werner

Prezentacja PS5 ma już więcej wyświetleń niż Xboxa Series X

Wrażenia po pokazie specyfikacji PlayStation 5 były mieszane, ale mimo to wzbudziła ona większe zainteresowanie w serewisie YouTube niż analogiczne materiały o Xboksie Series X.

Prezentacja PS5 ma już więcej wyświetleń niż Xboxa Series X - ilustracja #1
Ujawnienie PlayStation 5 wzbudziło duże zainteresowanie.

W ostatnich kilku dniach poznaliśmy specyfikacje techniczne konsol nowej generacji. Wpierw w poniedziałek firma Microsoft ujawniła, czego możemy się spodziewać w tej kwestii po Xboksie Series X, a w środę koncern Sony zrobił to samo z PlayStation 5. Warto więc pokusić się o sprawdzenie, która platforma wywołuje obecnie większe zainteresowanie. Sądząc po statystykach YouTube, to starcie wygrało PS5.

Prezentację PlayStation 5 wyświetlono już na YT ponad 12 mln razy. Dla porównania, film zapowiadający Xboksa Series X od 12 grudnia do teraz zgromadził jedynie 10,5 mln odsłon. Oczywiście bezpośrednie zestawienie tych liczb nie jest do końca miarodajne, gdyż obecnie z powodu koronawirusa ludzie spędzają więcej czasu w domach i chętniej oglądają materiały w sieci niż w ostatnim miesiącu 2019 r.

Warto jednak zauważyć, że udostępniona na początku tygodnia prezentacja krótkich czasów wczytywania danych na konsoli Xbox Series X ma 2,3 mln wyświetleń, a materiał YouTubera Austina Evansa z wczesnym modelem platformy obejrzało 5 mln osób.

Sytuacja wygląda inaczej na Twitterze. Wpis oficjalnego konta Xbox na temat specyfikacji technicznej Xboksa Series X ma 29,4 tys. polubień i został podany dalej 6,3 tys. razy. Analogiczna wiadomość o PlayStation 5 może się pochwalić 18,7 tys. polubień i 4,2 tys. retweetów.

Te liczby tak naprawdę nie mówią nam nic, czego nie moglibyśmy się domyślić sami. PlayStation 4 bezdyskusyjnie wygrało obecną generację konsol, więc nikogo nie powinno zaskoczyć, że następca tej konsoli budzi większe zainteresowanie niż platforma konkurencji. Z drugiej jednak strony, ujawnienie „bebechów” PS5 nie wypadło dobrze pod względem marketingowym i wielu graczy wyśmiewało nudną prezentację Sony.

  1. Oficjalna strona internetowa marki Xbox
  2. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach