Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 14:21

Twórcy Priest Simulator szykują RPG o inkwizycji i paleniu czarownic

Polskie studio Asmodev poinformowało, że mroczna gra RPG Inquisitor: The Hammer of Witches ma nowy tytuł – Mercyful Flames. Opublikowano też zwiastun.

W SKRÓCIE:

  1. gra Inquisitor: The Hammer of Witches od teraz będzie znana jako Mercyful Flames;
  2. otrzymaliśmy też trailer produkcji.

Polskie studio Asmodev (twórcy Priest Simulator oraz Booze Master) zaprezentowało nowy trailer gry Mercyful Flames. Mowa o zapowiedzianej w listopadzie zeszłego roku produkcji, która dotychczas była znana jako Inquisitor: The Hammer of Witches. Deweloperzy zdecydowali się zmienić tytuł na coś krótszego, łatwiejszego do zapamiętania, a równocześnie dobrze pasującego do mrocznej atmosfery dzieła.

Mercyful Flames ma się cechować dość powolnym tempem akcji. W produkcji znajdziemy mocno zarysowane wątki horrorowe, a kluczową rolę będą odgrywały śledztwa – gracz spróbuje odnaleźć i wyeliminować ukrytych w miasteczku sługusów mrocznych sił. W dochodzeniach wykorzystamy przy tym różne środki i metody, wliczając w to przesłuchania z udziałem samodzielnie wynalezionych narzędzi tortur.

Mercyful Flames zmierza na pecety (zadebiutuje na platformie Steam) oraz konsolę Nintendo Switch. Produkcja na razie nie ma wyznaczonej daty premiery.

  1. Mercyful Flames / Inquisitor: The Hammer of Witches – strona oficjalna