Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 października 2019, 16:50

Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590

Na początku bieżącego tygodnia przy okazji Kongresu 590 odbył się hackathon, podczas którego grupy deweloperskie rywalizowały o cenne nagrody. Później odbyły się warsztaty na temat branży gamedev.

Programiści w pocie czoła rozwiązywali zlecone im zadania. / Źródło: Interia - Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - wiadomość - 2019-10-11
Programiści w pocie czoła rozwiązywali zlecone im zadania. / Źródło: Interia

W dniach 7-8 października w hali G2A Arena umiejscowionej w podrzeszowskiej Jasionce odbył się Kongres 590, czyli objęta honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy konferencja przeznaczona dla przedsiębiorców. Jak powszechnie wiadomo, coraz więcej gałęzi gospodarki zostaje dotkniętych cyfryzacją, dlatego też sporo punktów tego wydarzenia skupiało się na rewolucji technologicznej. Jednym z najbardziej efektownych był hackathon, czyli wielka rywalizacja grup deweloperskich zorganizowana ku czci polskich kryptologów, którzy złamali kod Enigmy. Stawką konkursu było 590 Gold Bug Trophy oraz 30 tysięcy złotych (przewidziano również dwa wyróżnienia po 10 tysięcy złotych).

Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #2
Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #3

Podczas hackathonu przed informatykami postawione zostały specjalne przygotowane zadania związane z ochroną prywatności i bezpieczeństwem w sieci, a następnie poddanie się ocenie jury złożonego z przedstawicieli administracji i biznesu. Mieli na to 24 godziny. Zwycięską okazała się drużyna Tylko spokój nas uratuje.

Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #4
Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #5

Po zakończeniu hackathonu rozpoczęły się przeznaczone dla młodzieży warsztaty z programowania zorganizowane przez ARP Games. Ich głównym prowadzącym było ABC Gier, lecz jako goście specjalni pojawiły się również ekipy z Frozen District (twórcy House Flippera) oraz krakowskiego i niedawno założonego Wooden Alien. Podczas zajęć młodzi programiści dowiedzieli się między innymi, jak wejść w branżę, jak „sprzedać” swój pomysł, czym charakteryzuje się praca w gamedevie oraz marketingu produkcji niezależnych.

Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #6
Polscy deweloperzy pokazali się na Hackathonie podczas Kongresu 590 - ilustracja #7

Generalnie całe wydarzenie okazało się sukcesem. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejne tego typu imprezy również takie będą i pozwolą na jeszcze większe wzmocnienie polskiej sceny programistycznej.

  1. Oficjalna strona Kongresu 590

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. W GRYOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii oraz gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube.

więcej