Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2012, 13:10

autor: Sarge

Police Warfare - sieciowa strzelanina od twórców Crysis 2, Far Cry 3 i innych hitów wylądowała na Kickstarterze

Gdy studio Elastic Games dwa miesiące temu udostępniło zwiastun koncepcyjny strzelaniny nazwanej prześmiewczo Call of Duty: Police Warfare, nikt nie spodziewał się, że widowiskowy film przerodzi się w pełnoprawną produkcję. Tymczasem deweloper oficjalnie umieścił grę Police Warfare w serwisie Kickstarter i prosi graczy o pomoc w sfinansowaniu projektu.

Police Warfare to tytuł kolejnej gry, która pojawiła się w serwisie Kickstarter i po wyłożeniu odpowiedniej ilości pieniędzy przez graczy może zostać stworzona. Jest to sieciowa, pierwszoosobowa strzelanina studia Elastic Games.

Police Warfare - sieciowa strzelanina od twórców Crysis 2, Far Cry 3 i innych hitów wylądowała na Kickstarterze - ilustracja #1

Police Warfare pozwoli na wspólną zabawę online maksymalnie 32 graczom podzielonym na policjantów SWAT i złodziei. W zespole odpowiedzialnym za ten tytuł są byli pracownicy takich firm jak Ubisoft, Epic Games, Electronic Arts, czy Crytek. Doświadczenie poszczególnych członków jest więc całkiem duże, jako że brali udział w tworzeniu wielu znanych produkcji, w tym m.in. Crysis 2, Assassin’s Creed II, Grand Theft Auto IV, Killzone 2, Gears of War, czy Far Cry 3.

Twórcy porównują swoje dzieło do gry Battlefield 3, przede wszystkim ze względu na wielkość map, skalę potyczek oraz możliwość wykorzystania pojazdów naziemnych i powietrznych. Otrzymamy trzy klasy postaci do wyboru: szturmowca, snajpera oraz jednostkę wsparcia. Pojawi się też sekretna profesja dostępna wyłącznie dla osób, które wpłacą przynajmniej 100 dolarów na Kickstarterze.

Na razie deweloper opisał dwa tryby zabawy. W ramach Heist Mode złodzieje będą musieli zniszczyć bankowe skarbce i zebrać w ten sposób pieniądze. Całość ma przypominać Szturm z gry Battlefield 3, więc na mapie będą zapewne znajdować się dwa takie punkty, a dopiero po ich destrukcji pojawią się kolejne. Z kolei Warzone to odpowiednik konkurencyjnego Podboju, gdzie obie drużyny walczą o kontrolę wybranych miejsc na mapie.

Police Warfare - sieciowa strzelanina od twórców Crysis 2, Far Cry 3 i innych hitów wylądowała na Kickstarterze - ilustracja #2

Choć ze wstępnych opisów Police Warfare mocno przypomina serię Battlefield, to w produkcji znajdziemy również szereg elementów charakterystycznych tylko dla niej. Gracze będą mogli na przykład zejść z wysokiego budynku na linie – w podobny sposób opuścimy też helikopter. Nie zabraknie także „zabawnych” broni, takich jak choćby mina, po wejściu na którą przeciwnik zostanie porażony prądem. Do podobnych celów wykorzystamy zresztą podręczny taser.

Preprodukcja Police Warfare trwa od ośmiu miesięcy i tak naprawdę właściwe prace nigdy by się nie rozpoczęły, gdyby nie pozytywny odzew fanów po obejrzeniu fanowskiego zwiastuna koncepcyjnego, który znajdziecie poniżej. Film został wypuszczony w lutym bieżącego roku i wielu oglądających oznajmiło, że chciałoby zobaczyć pełnoprawną grę w tych klimatach. W związku z tym twórcy postanowili zabrać się do roboty i przerodzić luźny projekt w pełnowymiarową produkcję.

Deweloping gry zostanie dokończony, jeśli w serwisie Kickstarter zebranych zostanie 325 tysięcy dolarów. Na razie zgromadzono tylko nieco ponad 4 tysiące, ale zbiórka rozpoczęła się ledwie wczoraj i do jej zakończenia pozostało jeszcze 35 dni. Studio Elastic Games zapowiada, że w przypadku znacznego przekroczenia podanego limitu stworzona zostanie dodatkowa zawartość, więcej map, broni i wersji językowych, a sama gra zostanie przekonwertowana także na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Obecne plany zakładają wydanie Police Warfare w październiku 2013 roku na PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.