Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 sierpnia 2016, 12:42

autor: Adrian Werner

Pokemon GO - nowy patch przywraca tryb oszczędzania baterii, a Iran banuje grę (PokeRaport #9)

Ukazał się nowy patch do Pokemon GO. Łatka przywraca tryb oszczędzania baterii, naprawia sporo błędów i dodaje kilka nowych funkcji. Ponadto autorzy zdradzili, że testują już poprawioną wersję usuniętego niedawno systemu wyszukiwania pobliskich stworków.

Studio Niantic wypuściło nową aktualizację do Pokemon GO. Patch opatrzony został numerkiem 1.3.0 i wprowadza do gry sporo wyczekiwanych przez fanów zmian i ulepszeń.

Zacznijmy od tego, że poprawiono celność podkręconych rzutów piłką, jak również usunięto błąd, który powodował złe naliczanie punktów doświadczenia za udane rzuty. Usunięto także problemy z właściwym przydzielaniem ikon w osiągnięciach.

Dzięki patchowi gracze zyskali możliwość zmiany ksywki swojej postaci, ale można to zrobić tylko jeden raz, więc warto się wcześniej dobrze nad tym zastanowić. Uaktualniono również profile przywódców frakcji, tak aby pokazywały ich wygląd, ujawniony jakiś czas temu. Ponadto dodano ekran ostrzegający, który aktywuje się, gdy moduł GPS zarejestruje, że poruszamy się zbyt szybko. Aby kontynuować zabawę musimy odpowiedzieć aplikacji, że nie prowadzimy obecnie samochodu.

Poprzedni patch usunął system wyszukiwania pobliskich pokemonów i tryb oszczędzania baterii, ale autorzy obiecali, że obie te funkcje powrócą po rozwiązaniu trapiących je problemów. Aktualizacja 1.3.0 zrealizowała część z tych obietnic przywracając wspomniany tryb pozwalający na oszczędzanie baterii. Autorzy mają już także pomysł na system wyszukiwania pokemonów i obecnie są w trakcie jego testowania, więc na oficjalny debiut ulepszonej wersji tej mechaniki nie powinniśmy czekać długo.

Przypomnijmy, że Pokemon GO dostępne jest w wersjach na systemy iOS i Android. Aktualizacja 1.3.0 dostępna jest już na obu tych platformach.

Pokemon GO w App Store

Pokemon GO w Google Play

Pokemon GO zakazane w Iranie

Poza informacjami o aktualizacji warto także wspomnieć o tym, że irańska Wysoka Rada ds. Przestrzeni Wirtualnej zdecydowała o zakazie gry w Pokemon GO w tym kraju. Jako powód tej decyzji podaje się względy bezpieczeństwa narodowego. Jest to pierwszy taki przypadek na świecie.

Oczywiście, zakaz nie wydaje się być specjalnie respektowany, gdyż w irańskich mediach społecznościowych gracze wciąż wymieniają się doświadczeniami z gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Pokemon GO

Pokemon GO