Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 grudnia 2017, 10:36

autor: Czarny Wilk

Pojawiły się pierwsze teasery Jurassic World 2

Jurassic World z 2015 roku okazał się gigantycznym sukcesem komercyjnym. Producenci liczą na powtórzenie tego wyniku sequelem o podtytule Fallen Kingdom, którego kampania marketingowa nabiera rozpędu.

Universal Pictures opublikowało pierwszą, kilkunastosekundową wideo zapowiedź piątej odsłony cyklu Jurassic Park. Bezpośrednia kontynuacja Jurassic World z 2015 roku ponownie skupi się na przygodach Owena Grady’ego i Claire Dealing (odgrywanych przez Chrisa Pratta i Bryce Dallas Howard), którzy zostaną wplątani w jeszcze jeden kryzys związany ze sztucznie wyhodowanymi dinozaurami.

W Fallen Kingdom powrócą bohaterowie wprowadzeni w poprzedniej części cyklu. - Pojawiły się pierwsze teasery Jurassic World 2 - wiadomość - 2017-12-04
W Fallen Kingdom powrócą bohaterowie wprowadzeni w poprzedniej części cyklu.

Jak sugeruje dostępny poniżej teaser, tym razem to nie krwiożercze bestie będą głównym zmartwieniem protagonistów (a przynajmniej nie jedynym). Erupcja wulkanu zamieni zazwyczaj zielony krajobraz wypełnionej prehistorycznymi gadami wyspy w iście piekielną okolicę, w której już nie tylko ludzie będą przerażonymi ofiarami, walczącymi o przetrwanie z siłami natury.

Trwający ćwierć minuty materiał zapowiada nie tylko film, ale również pełnoprawny zwiastun, który zobaczymy w najbliższy czwartek. Równolegle z udostępnionym teaserem, na stacji NBC wyemitowano reklamę podobnej długości, zawierającą dodatkowe sceny. Niestety, w sieci dostępna jest ona tylko w dość niskiej jakości – obejrzeć ją można m.in. tutaj. Ponadto przed kilkoma tygodniami opublikowano również pierwszy, sześciosekundowy klip z przyszłorocznego obrazu.

Za scenariusz Jurassic World: Fallen Kingdom odpowiadają Derek Connolly i Colin Trevorrow. Obaj panowie stworzyli zarys fabularny poprzedniej odsłony serii, do tego Colin Trevorrow był jej reżyserem. Za kamerą najnowszej części cyklu stanął J.A. Bayona, twórca takich obrazów jak Sierociniec, Niemożliwe oraz Siedem minut po północy. Premiera filmu w Stanach Zjednoczonych zaplanowana została na 22 czerwca 2018 roku.